Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuze k článku Touha, opatrnost: Recenze

příspěvky 1 - 6 Napsat příspěvek
Ang Lee se v mých očích ospravedlnil, když dovedl nevtíravě a poeticky převést na plátna kin klasickou zápletku o tragické romanci na pozadí okupace za druhé světové války. Touha, opatrnost nabízí mnoho podmětů k zamyšlení, ať už při transformaci mladých, nadšených partyzánů na chladnokrevné vrahy, proměny pošetilé dívky ve skutečnou ženu, nebo nešťastné lásky, jejíž odhalení by způsobilo katastrofu dosud nevídaných rozměrů.
Okázalá, avšak mistrovsky fungující audiovizuální stránka díla spolu se sexuálně explicitními scénami podprahově vzrušuje a podtrhuje všudypřítomnou emocionální hodnotu filmu. Každá nekorektnost je přitom natočena s jemností i vkusem, aby nevybočovala z klidného, pomalu plynoucího snímku.
Paralela s Černou Knihou je více než očividná, ale možná právě v tomto srovnání spočívá kámen úrazu. Touha, opatrnost působí narozdíl od Verhoevenovi pecky až příliš rozvláčně, utahaně a vzhledem k dějové jednoduchosti zbytečně dlouze. Chybí jí větší gradace, či chcete-li tah na bránu.
I přes všechny neduhy nakonec silných 7/10
80495
Ang Lee se v mých očích ospravedlnil, když dovedl nevtíravě a poeticky převést na plátna kin klasickou zápletku o tragické romanci na pozadí okupace za druhé světové války. Touha, opatrnost nabízí mnoho podmětů k zamyšlení, ať už při transformaci mladých, nadšených partyzánů na chladnokrevné vrahy, proměny pošetilé dívky ve skutečnou ženu, nebo nešťastné lásky, jejíž odhalení by způsobilo katastrofu dosud nevídaných rozměrů. Okázalá, avšak mistrovsky fungující audiovizuální stránka díla spolu se sexuálně explicitními scénami podprahově vzrušuje a podtrhuje všudypřítomnou emocionální hodnotu filmu. Každá nekorektnost je přitom natočena s jemností i vkusem, aby nevybočovala z klidného, pomalu plynoucího snímku. Paralela s Černou Knihou je více než očividná, ale možná právě v tomto srovnání spočívá kámen úrazu. Touha, opatrnost působí narozdíl od Verhoevenovi pecky až příliš rozvláčně, utahaně a vzhledem k dějové jednoduchosti zbytečně dlouze. Chybí jí větší gradace, či chcete-li tah na bránu. I přes všechny neduhy nakonec silných 7/10
0 0
reagovat
EndOFstory: S tím ostře nesouhlasím. Ta recenze je výjimečná, protože spojuje analýzu, vhled a dojmologii do kompaktního, stylově elegantního textu. A na snímek, u kterého jsem se rozhodovala, zda-li ano, mě vedle dalších zahraničních recenzí rozhodně nalákala. Autor tam pochopitelně přítomen je, ale mezi řádky, rozhodně se usilovně netlačí před Anga Leeho. Pročetla jsem si to znovu, ale ta poznámka je vskutku nesmyslná a nemístná. ;)
76492
EndOFstory: S tím ostře nesouhlasím. Ta recenze je výjimečná, protože spojuje analýzu, vhled a dojmologii do kompaktního, stylově elegantního textu. A na snímek, u kterého jsem se rozhodovala, zda-li ano, mě vedle dalších zahraničních recenzí rozhodně nalákala. Autor tam pochopitelně přítomen je, ale mezi řádky, rozhodně se usilovně netlačí před Anga Leeho. Pročetla jsem si to znovu, ale ta poznámka je vskutku nesmyslná a nemístná. *;)*
0 0
reagovat
Hmm, další recenze, která nám víc řekla o Civalovi, než-li o samotném filmu.
76184
Hmm, další recenze, která nám víc řekla o Civalovi, než-li o samotném filmu.
0 0
reagovat
Na tenhle film jsem byl hodne zvedavy. Recenze me potesila a poznat to neni :)
76057
Na tenhle film jsem byl hodne zvedavy. Recenze me potesila a poznat to neni :)
0 0
reagovat
A film se ti líbil?
75992
A film se ti líbil?
0 0
reagovat
Konec konců :)
75991
Konec konců *:)*
0 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se