Ještě předtím, než Neill Blomkamp vůbec něco natočil, patřil mezi nejnenáviděnější režiséry na MovieZone. Imf se za to stydí dodnes, Blomkamp ale po skvělém Districtu 9 selhal s Elysiem a ohlasy na Chappieho zatím taky nezní moc nadšeně. Jihoafrický režisér tudíž začíná mít do sci-fi jistoty docela daleko. A to není moc pozitivní, protože příště točí pátého Vetřelce.

Toho jsme podrobně rozebírali tady. A nyní se Blomkamp rozpovídal o tom, proč utíká z rodného Johanessburgu ke xenomorfům. Že jsou pro něj první dva díly vetřelčí ságy srdcové, a tudíž chce dát Ripleyové pořádný závěr příběhu, není žádným překvapením. Zároveň ale jde o to, že Blomkamp chápe District 9, Elysium a Chappieho jako víceméně uzavřenou johanessburgskou trilogii. A teď si chce prostě zkusit něco úplně jiného.

 

Ano, vlastně je to hodně vítaná změna. A jedním z jejích důsledků je právě další odsun Districtu 10, jehož nosný základ už prý Blomkamp nosí v hlavě. Žádné detaily samozřejmě neprozradil. Pokud ale začne po Vetřelci pracovat na scénáři a časem se k Wikusovi a kreveťákům vrátí, asi bychom se úplně nezlobili.

---

Vytáhni v hospodě: Blomkamp nedávno přiznal, že je nadšený spíš do designování filmových světů než do režírování, čímž jeho Elysium hodně utrpělo. Respekt za upřímnost, snad je to první krůček ke zlepšení.