Zatímco Marvel už stihl představit filmovým fandům hromadu hrdinů, u DC to tak slavné není. A rádi by to změnili. V červenci 2015 se na jednom plátně sejdou Henry Cavill jako nejsprávnější správňák Superman a Ben Affleck v roli miliardáře, co se rád převléká za obřího netopýra Batmana. Zack Snyder si ale nejspíš ještě trošku naloží. Začíná se šeptat něco o tom, že by mohl dorazit i Dick Grayson alias Nightwing a teď se velmi potichu mluví i o Wonder Woman, hrdinné Amazonce, která má k dispozici neviditelné letadlo a laso, s jehož pomocí nutí lidi říkat pravdu. Jo, takováhle postava to nemá snadné. Není tedy žádné překvapení, že vlastní sólovku ještě nedostala a seriál byl odpískán už po pilotu.

 

Každopádně teď prý studio shání herečku, která by byla vysoká, černovlasá, atleticky stavěná a exotického zjevu. Možná by mohlo jít o milenku Bruce Waynea, ale spekuluje se, že by to přeci jen mohla být právě Wonder Woman. Momentálně jsou ve hře tři dámy. Olga Kurylenko, která si akci vyzkoušela třeba v Centurionovi, Quantum of Solace nebo Hitmanovi. Gal Gadot z posledních tří dílů Rychle a zběsile. A Elodie Yung, jíž jste mohli vidět ve dvojce G.I. Joe a sequelu francouzského Okrsku 13. Studio se k tomu zatím nevyjadřuje. Takže si počkejme, jestli to nejsou všechno jen kecy. Každopádně pokusit se v Batman vs. Superman připravit diváky na tuhle ne úplně obyčejnou hrdinku by bylo celkem logické.

---

Vytáhni v hospodě: V jednom ze starších výplachů jsme vám nabídli fanouškovský film Wonder Woman, který není vůbec špatný. Pokud jste ho minuli, tak si ho dejte teď.