Minulá generace měla Martina Scorseseho a Roberta De Nira, my podle jsme všeho vyfasovali Davida Cronenberga a Vigga Mortensena. Slavný režisér a Aragorn z Pána prstenů už mají za sebou dva filmy, při kterých mapovali mafiánské světy a prolévali krev, a na place se hodlají ještě párkrát sejít.

Poprvé to bude letos v létě při natáčení Cronenbergova dramatu The Talking Cure, v němž Mortensen nakonec přebral roli Sigmunda Freuda po Christophu Waltzovi. O tom jste si ale mohli přečíst už v prosinci, takže pojďme rovnou ke snímku číslo dvě, který bude pro mnohé určitě o něco zajímavější. Konečně se totiž potvrdilo, že vznikne pokračování Východních příslibů. Na dlouho vyhlíženém projektu, který by ukázal dalšího osudy ruského mafiánského zabijáka Nikolaie (kdo viděl jedničku, ví, co ho k téhle práci přivedlo), se má začít pilně makat v zimě, a bude tedy již čtvrtou spoluprácí "nového mafiánského dua".

Točit se bude podle scénáře Stevena Knighta, který má krom prvních Příslibů na svědomí třeba Frearsovu Špínu Londýna, a zatím není jasné jen to, zda se v sequelu objeví i Naomi Watts. Cronenbergovy ostatní vyvíjené projekty se tak budou muset opět odsunout, tím pádem v nejbližší době nečekejte adaptaci Cosmopolisu, nadějně znějící akčňák The Matarese Circle (ten nejspíš stejně zabil odchod Toma Cruise) ani další remake Mouchy. V prvních dvou případech docela škoda, záplatu ale dostaneme víc než dostatečnou.