Prázdniny, které si Will Smith vzal po tom, co diváky příliš neuspokojil Hancockem ani Sedmi životy (ač se do kin opět chodilo houfně), nesou filmoví producenti docela těžce. A tak mu pod nos stále strkají nové a nové látky, které potřebují jeho jméno a tvář na plakátu k tomu, aby vydělaly tučný balík. V poslední době se krom stále omílaných sequelů mluvilo o remaku Hitchcockova Podezření nebo další adaptaci Růží pro Algernon, teď se však situace o trochu vyjasnila. Smith by měl mít na výběr ze dvou filmů.

Tou méně interesantní volbou jsou Muži v Černém 3, kteří předehnali jak druhého Hancocka (Berg točí Battleship), tak třetí Mizery (Bay má opět na krku Transformers). Napsal je Etan Cohen, jenž nedávno přispěl do scénáře Tropické bouře, a podle všeho by se v nich měl agent J podívat do minulosti. Tommy Lee Jones totiž o další likvidaci šmejdu z vesmíru nemá zájem, z někoho tedy vypadla úžasná idea, představit nám mladší verzi agenta K s tváří Joshe Brolina. Dál to asi netřeba komentovat, na místě je spíš modlení se v zázrak.

Druhým filmem ve Smithově hledáčku je dobrodružná fantasy The City that Sailed, kterou měl už jednou natočit společně s Francisem Lawrencem (Já, legenda). Ten projekt nakonec opustil, scénář Andrewa Niccola (Gattaca, Obchodník se smrtí) je tak nyní zpátky v oběhu. Jde o příběh malé dívky, která v Londýně strádá nepřítomností svého otce, jenž přežívá jako pouliční kouzelník kdesi v New Yorku. Její přání znovu se s ním setkat jí splní až magické svíčky v opuštěném majáku, které vyšlou celý manhattanský ostrov na cestu napříč Atlantikem. Zajímavý nápad, jenž by mohl nakonec zvítězit především proto, že myslí i na Smithovu dceru Willow. Ta je totiž v tom správném věku, aby si pocvičila herecké vlohy po tatínkově boku, a její případné obsazení by Muže v černém určitě na čas odstavilo. Fandíte tedy víc další rodinné sešlosti, nebo hlasujete pro návrat hlučnýho cvrčka?