Televizní podzim 2007


ikona
imf
seriál
 

Letošní sezóny úspěšných seriálů jedna po druhé končí. Heroes trochu zaostali za očekáváním, Lost se vyhoupnul zpátky na vrchol a 24 hodin je "na svým" a Jack má volnou cestu do dalších sezón. Co bude dál? Největší televizní stanice už oznámily svoje plány na podzimní bitvu o diváky a po zběžném pohledu lze nalézt hned několik příjemných i nepříjemných překvapení.

Začneme těmi horšími zprávami. Pár seriálů už neuvidíme. Na CW definitivně skončila soap opera 7th Heaven a příjemné Gilmore Girls, což znamená, že stanice definitivně přichází o dva taháky a zbývá jí víceméně jen Smallville (který jde prý poslední dobou hodně dolů) a reality show America's Next Top Model (Amerika hledá supermodelku). Damoklův meč se objevuje i nad úspěšnou Veronicou Mars, která trpěla tak nízkými ratingy, že zřejmě půjde k ledu. Tvůrci sice přemýšlejí o tom, že by děj v další sezóně posunuli o pár let dál a vyrobil něco na způsob Veronica Mars: Reloaded (totéž udělají s teen soap operou One Tree Hill), ale to jsou všechno jenom spekulace. Veronica má zkrátka průšvih a už by se z něj nemusela vyhrabat.

Jediný mladší seriál, který má úspěch je zjevně Supernatural, který by si časem mohl získat fandovskou základnu podobné té u Veronicy Mars. Volná místa v programu zatím CW lepí jak může - Online Nation je půlhodinový blok ve stylu "To nejlepší z YouTube", Crowned: The Mother of All Pageants je reality show, ve které se matky a jejich dcery snaží získat korunku Miss a Farmer Wants a Wife je o tom, jak deset holčin z města soupeří o srdce zámožného "buráka" z vesnice. Můj traktor je silnější než tvůj traktor? Peklo už dorazilo do Ameriky.

Nějaké novinky by se ale přeci jen našly. Aliens in America je teen seriál o přistěhovalcích na americké střední, Gossip Girl je teen variace na Sex ve městě, v tomhle případě tedy spíš Pomluvy na střední (inspirace Protivnýma sprostýma holkama je zjevná). Life is Wild - rodinka se z New Yorku stěhujte doprostřed Jižní Afriky, protože tu tatínek získal práci (reverzní inspirace Protivnýma sprostýma holkama je zjevná). Nejzajímavější nakonec opravdu bude Reaper - komediální seriál o dvacetiletém cynikovi, co musí zaskočit za Smrtku.

Foxové jsou oproti CW docela v pohodě. Všechno se jim daří. 24 hodin sice zaznamenalo mírný pokles ratingů (možná ho také čeká facelift) a Prison Break jde tak nějak k čertu od první sezóny, ale oba seriály mají v rámci amerických televizí velmi slušné výsledky a Foxové navíc hodně bodují Dr. Housem a nestárnoucím bestsellerem, americkou Superstar. Terminátoří trumf, The Sarah Connor Chronicles, si nakonec nechávají až na jaro, kdy bude oznámeno víc nových seriálů. Podzim bude zjevně patřit spíš reality show. O co jde? Kitchen Nightmares budou sledovat jakéhosi slavného šéfkuchaře, jak se snaží obrátit naruby chod několika neméně slavných restaurací, Nashville je spinoff Laguna Beach (!!!) odehrávající se v metropoli country odrhovaček a The Search for the Next Great American Band je spinoff Superstar, akorát zaměřený na kapely. Geniálně prosté.

A co ty seriály? Foxové toho chystají mnoho a z velkých seriálů ruší snad jen O.C. (neujal se Drive a po dvou sezónách končí i War at Home, který je k vidění na HBO). Jaké jsou tedy novinky: Back To You - ze zákulisí moderátorské branže (souboj Kelseyho Grammera (Frasier) a Patricie Heaton (Raymonda má každý rád)), Cantenbury's Law - Světla pasáže trochu jinak a stokrát líp s Juliannou Margulies (Pohotovost) v hlavní roli, K-Ville - Anthony Anderson a Cole Hauser jako muži zákona v New Orleans zmítaném kriminalitou po tragickém zásahu hurikánu Katrina, New Amsterdam - tak trochu jiná detektivka... retro v New Yorku budoucnosti. VELMI očekávané, Company Man - Od tvůrců 24 hodin, obyčejný chlápek je vydíráním donucen ke spolupráci s NSA, The Rules for Starting Over - Třicátníci se po prvním zklámání snaží chytnout druhý dech a druhou velkou lásku.

Nezní to špatně, ne? A to samozřejmě není všechno. V záloze jsou i další stanice (ABC, NBC), které zatím své plány neodhalily. Na podzim bude vskutku veselo.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (37)
© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace