
Jedna kapitola Šíleného Maxe se chýlí ke konci
| 14:00 | 17.06.2026 |

Na začátku jednadvacátého století si nejspíš většina světa myslela, že čtvrtý Šílený Max už nikdy nevznikne. V roce 2015 však přeci jen dorazil. Výsledkem byl jeden z doposud nejuznávanějších filmů 21. století, a to nejen podle Hlada, ale také Akademie – snímek si totiž odnesl šest Oscarů. Už tehdy se mluvilo o dalším filmu s podtitulem The Wasteland, v němž by se Tom Hardy znovu objevil v roli titulního hrdiny. Nakonec ovšem dostal přednost prequel s názvem Furiosa: Sága Šíleného Maxe. Zatímco Zběsilá cesta sice nebyla vyloženým kasovním trhákem, Furiosa už představovala výrazný komerční neúspěch, na němž mělo studio Warner Bros. prodělat přibližně 120 milionů dolarů. Dlouho se proto zdálo, že studio nad sérií definitivně zlomilo hůl. Podle nových informací tomu tak skutečně je. Konec značky to však nutně neznamená.
Miller, který je tvůrcem tohoto postapokalyptického světa, totiž zároveň drží práva k celé značce. Přestože všech pět dosavadních filmů vzniklo pod hlavičkou studia Warner Bros., může jej obejít a realizovat další projekty jinde. A přesně to se údajně chystá udělat. Miller tak nyní připravuje šestý film a o jeho vznik má mít zájem hned několik studií – nový Šílený Max by tak mohl vzniknout u Amazon MGM Studios, Sony Pictures nebo Universal Pictures. Kromě šestého dílu je údajně ve hře také seriál, konkrétnější detaily však zatím zůstávají neznámé. Není ani jasné, zda půjde o delší dobu plánovaný film Mad Max: The Wasterland a nebo se Miller vydá trochu jiným směrem. Stále se navíc neví, zda se do role Maxe vrátí Tom Hardy, nebo zda jej nahradí jiný herec – podobně jako Hardy kdysi převzal štafetu po Melu Gibsonovi.
Miller sice práva na sérii stále vlastní, to by se ale v budoucnu mohlo změnit. Údajně totiž plánuje po realizaci šestého filmu celou franšízu prodat. Komu? Tomu, kdo nabídne nejvíc. Jedenaosmdesátiletý filmař se tak zřejmě chce se značkou rozloučit a její budoucnost svěřit do rukou nového majitele. Co přesně to bude znamenat, ukáže až čas. Svět Šíleného Maxe tak může pokračovat dál, jeho tvůrce a hlavní hybatel se od něj však už nyní pomalu chystá odstoupit. Snad se proto najde důstojný nástupce.
------
Vytáhni v hospodě: O režii filmu ze světa Šíleného Maxe již před dvěma lety projevil Justin Kurzel. Režisér Macbetha s Michaelem Fassbenderem, filmové adaptace videoherní série Assassin's Creed nebo Řádu s Judem Lawem konkrétně prozradil, že by rád natočil prequel, který by odhalil, jak se svět Šíleného Maxe dostal do stavu, v jakém se v průběhu série nachází.
Registrace
- Komentovat a hodnotit filmy a trailery
- Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
- Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
- Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
Zapomenuté heslo
Přihlášení
Registrace
- Komentovat a hodnotit filmy a trailery
- Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
- Vytvářet filmové blogy
- Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
- Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry