Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

V hlavě 2 je megahit! Pixar se trefil a letí k miliardě!


ikona
Cival
bad boysdisneyinside outinside out 2mizerovépixartržbyv hlavěv hlavě 2
Kolik utržila nová animovaná hitovka? 

Konečně! Konečně se dočkali kinaři, diváci a taky my, kteří jsme se staženým žaludkem sledovali skomírající světová kina a poloprázdné pokladny. Pixarovský sequel V hlavě 2 udeřil s mamutí silou a vrátil do oběhu nejen mraky dolarů, ale i víru v multiplexy.

A taky v animovanou zábavu pro celou rodinu, na kterou se vydá nespočet famílií. Právě tenhle žánr určitě v posledních měsících držel kina nad vodou, teď ale udeřil opravdu mocně v podobě onoho ryzího letního megahitu – a vystřelil Disneyho novinku neodvratně na trajektorii miliardového hitu!

Není to přitom jediná silná karta nejmocnějšího studia, protože první zveřejněné predikce mluví i o blížícím se útoku Deadpoola s Wolverinem na otvírák přes dvě stě mega. Nejen že by tím bylo alespoň trochu zachráněno kasovní léto – třikrát hurá – ale hned dva z monstrhitů by si připsal Disney, který jinak novými tituly šetří a diváci mu několik posledních let tu spílají, jindy se mu vyloženě vysmívají. Tápání se Star Wars a točení se na komiksové kocovině by ale tenhle dvojitý triumf výrazně zaplašil a znovu udělal z Disneyho dominantního hráče.

A první krok k obnovení hegemonie, kterou naruší nejspíš jen další animák Já, padouch 4, proběhl naprosto suverénně: V hlavě 2 si už za čtvrteční předpremiéry a za pátek v amerických kinech připsalo 62 mega, během víkendu pak skoro dvojnásobně překonalo optimistické předpovědi, když si došlo ke kolosálnímu startu za 155 milionů dolarů! 

Jedná se o suverénně nejvyšší otvírák letošního roku, a to takříkajíc o parník, navíc jde ale o nejmocnější nástup novinky pro kina od prázdninové Barbie a druhý nejvyšší odpich animáku/pixarovky v historii po Úžasňákových 2.

 

Loňská královna Barbie přitom nebyla zmíněna vůbec náhodou, protože rozjezd V hlavě 2 právě připomíná krásku od Mattela. Parádní čísla se totiž sypou i ze zbytku světa, kde úspěšné pokračování zapsalo hned dalších 140 mega, aniž by se přitom musely zapojit mocné trhy Číny, Japonska, Francie, Itálie, Španělska nebo Brazílie – a taky Česka, kde se distributor zjevně snaží vyhnout pozvolnému červnovému rozjezdu loňské trvalky Mezi živly, a tak se dočkáme až v půlce července a s totální ofenzívou na multiplexy i letní kina.

Suma sumárum se Disney kochá globálním startem za 295 mega, jenž by spíš než k miliardě měl vést k barbieovské miliardě a půl! Animáky totiž vydrží v oběhu zatraceně dlouho a 92 % pozitivních recenzí při solidním ratingu 7,2 z 10, tuplem pak nadšené divácké hodnocení 8/10 třeba na IMDb dávají jasně tušit, že tady se budou hlavy diváků motat dlouho a vydatně. Zkrátka, už teď je tu zjevně jeden z vítězů letošního roku!

Zbytek žebříčku sice vyznívá nepříjemně chudě, ale přeci jen v něm lze najít pár pozitivních zjevení: Prvním jsou čtvrtí Mizerové, kteří spadli jen o 42% a po nečekaně silné premiéře přisypávají dalších 33 mega! Smith a Lawrence svou cílovku zjevně baví, a tak se přepočítává už 112 milionů z Ameriky a celosvětově hezkých 214 mega.

 

Oblíbená série producentského matadora Jerryho Bruckheimera tak hravě přeskočí čtvrtmiliardu i třístovku a při kýžené výdrži může fárat až k 400 milionům. To by byla velmi dobrá zpráva nejen pro užvaněné policejní parťáky, ale i pro ty spokojenější diváky čtyřky, pro něž by Bruckheimer rychle začal kutit pátý flák.

Příval dětských diváků pak ještě pomohl Opicím zlákat nějaké ty dospěláky, a tak se Království Planeta opic náhle vyhouplo na bronzový stupínek při propadu jen o 4 %. Připočetlo pět milionů a posunulo se už na 374 mega celosvětově. Solidní výdrž – a další radost pro disneyovský moloch!

Bramborový Garfield to brutálně schytal od mohutné pixarovské konkurence a celosvětově je na 217 milionech. Teď se stabilizuje a posune se na čtvrtmiliardu, ale je to prostě úplně jiná liga. Byť na další nášup to může díky skromnému rozpočtu v pohodě stačit.

Na pětce paběrkuje bubáčina Strážci od Shyamalanovců s 23 miliony z celého světa. Nic moc. V druhé půlce žebříčku se pak Imaginární přátelé vyhoupli přes sto mega, Kaskadér a tuplem Furiosa si zoufale lízají rány, hororoví Cizinci se vytáhli na globální čtyři pětky a na chvostu desítky se snaží zaujmout re-releasy Pána prstenů, které mají souhrnně na kontě kolem tří mega. Žádný velký šlágr, ale kdo z vás to má.

 

Kompletní žebříček tržeb zde.

Za týden se o zázrak pokusí hvězdně obsazení Motorkáři a další satanský horor Russella Crowea Exorcism.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (31)
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace