Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Mašíni ovládli česká kina. Na záda jim dýchají animáky


ikona
Thomas
bratřikinomaniaktlapková patrolatržbyzabijáci rozkvetlého měsíce
Drama Bratři zvládlo v kinech udělat dobrý dojem 

Tomáš Vyskočil alias Thomas z webu Kinomaniak je odborník na tržby domácích filmů. A každý týden vám o nich bude psát na MovieZone.

Prodloužený předhalloweenský víkend přinesl změnu na první příčce a solidní nášup dětských filmů v první desítce. Nedařilo se příliš hororům, z popředí mizí také Zabijáci rozkvetlého měsíce.

Marketingová kampaň zabrala, takže z Bratrů je větší událost než z Úsvitu nebo z Bodu obnovy. Během premiérového víkendu zavítalo na filmovou adaptaci útěku bratří Mašínů přes hranice hned 37 tisíc diváků, což z něj udělalo s velkým náskokem vítěze posledního víkendu. Nejsou to sice parametry Masaryka (76 tisíc) nebo Šarlatána (59 tisíc), přesto je to velmi sympatický start, který se při správném směrování může přetavit v trvalejší hitovku. Do letošní TOP 20 by se film měl v pohodě vejít a při troše štěstí může myslet i na TOP 15. Dle očekávaní Bratři vymazali nedávný Úsvit, který popadal mezivíkendově nejvíce z celého žebříčku a za necelý měsíc nasbíral víceméně to, co Bratři utržili za jediný víkend. Naopak další český ambiciózní zástupce, český Bod obnovy, se stále drží nahoře, mezivíkendově minimálně klesá a příští víkend by mohl oslavit 100 tisíc diváků.

Na druhou příčku po čtyřech víkendech vládnutí spadla Tlapková patrola ve filmu. 25 tisíc diváků je ale pořád hezké stříbro, tuplem když se celková návštěvnost už blíží k hranici 300 tisic diváků. V roční tabulce Tlapková patrola už mohla atakovat Mezi živly (298 tisíc) dříve, ale to by děti nesměly mít nášup dalších animáků. Za partou z Adventure Bay se totiž tento víkend seřadily hned další dvě novinky. Překvapil sympatický start britského animáku Strašidlo cantervillské, které i díky halloweenské atmosféře startuje na slušných 15 tisících, mnohem větší potenciál má ale mnohem známější Kouzelná Beruška a Černý kocour, křeří v předpremiérách nasbírali už skoro 10 tisíc. Jejich filmová premiéra tento víkend tak slibuje ještě zásadnější čísla, která by nemusela být daleko od Tlapkové patroly. Když k tomu připočteme stále ještě solidní čísla Esa z pralesa 2 (7 tisíc a 6. místo), dětský divák má aktuálně solidní žně. Ano, počítáte správně, mezi elitní desítku se aktuálně natlačilo hned 5 animáků. Další dva (Mavka, Zběsilá jízda) paběrkují v druhé desítce.

Hraný Hollywood má nyní v žebříčku velmi omezenou přítomnost, a to jen díky dvojici Scorsese - DiCaprio. Zabijáci rozkvetlého měsíce zachraňují, co se dá, ale 3 a půl hodiny v kině bylo schopno vydržet za poslední víkend jen 12 tisíc diváků, což znamená zhruba čtvrtinový pokles proti premiéře. Bude to solidní úspěch na náročný film, nicméně velká čísla typu Vlka z Wolf Street nečekejme. To samé platí o koncertním filmu Taylor Swift, která na rozdíl od USA u nás kina nijak neláme a po třetím víkendu na ní bylo zvědavo dohromady jen necelých 15 tisíc diváků. Také ambiciózní Anatomie pádu neoslnila a padá na 15. místo, po druhém víkendu bylo na ní zvědavo stejně diváku jako na Přízraky v Benátkách či Gran Turismo, které mezivíkendově dokonce rostly. Gran Turismo čerstvě překonalo 100 tisíc diváků a stává se tak nenápadným hitem pozdního léta, které komerčně zastínilo i na první pohled lákavějšího Stvořitele (zatím ani ne 35 tisíc diváků).

Kompletní žebříček tržeb zde

Halloween nijak extra nepomohl strašidelným filmům. Poslední Vymítač ďábla i Saw paběrkují na začátku druhé desítky a přidali jen 3 tisíce diváků každý, teď navíc dostanou soupeře těžké váhy, protože do českých kin přijde s týdenním zpožděním virální pecka Pět nocí u Freddyho, která zbourala několik hororových rekordů během uplynulého víkendu v USA. První listopadový víkend dorazí také i český drama horor Přišla v noci, ale stejně jako český dokument Všechna ta krása a zabíjení či německé drama Víkendoví rebelové nemají moc šancí překvapit. Vedle Berušky dorazí další animák, česko-slovenská koprodukce Tonda, Slávka a kouzelné světlo. Aby těch koprodukcí nebylo málo, čeká nás ještě italsko-české drama Terezín: Láska za zdí. Favoritem budou dál Bratři.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace