Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Nejslabší víkend roku ovládla hororová Sestra. Kazmovi docházejí síly


ikona
Thomas
barbiekazmakinomaniakonemanshowoppenheimersestratržby
Do kin se tentokrát nechodilo 

Tomáš Vyskočil alias Thomas z webu Kinomaniak je odborník na tržby domácích filmů. A každý týden vám o nich bude psát na MovieZone. 

Král je mrtev, ať žije král. Nebo spíše královna. Po třech týdnech od premiéry našel Kazma a jeho ONEMANSHOW: The Movie přemožitelku, když padl o dalších 60 %. Lístek do miliónové loterie si koupilo o víkendu jen něco přes 12 tisíc sázejících a celkově jejich počet čerstvě překročil 500 tisíc. Nyní už však budou přibývat jen pomalu, aktuální trend značí, že příští víkend najdeme film velmi pravděpodobně až pod stupni vítězů. Svůj rekordní start 290 tisíc diváků tak Kazma zřejmě ani nezdvojnásobí, čímž se zapíše do historie jako film s rekordním zájmem během premiérových víkendů, ale také rekordním nezájmem během těch dalších. A kdo že to Kazmu sesadil? 

Překvapivě hororová Sestra II se startem 25 tisíc diváků. Tento žánr obvykle nepatří mezi nejpopulárnější u českých diváků, ale v tomto případě udělali hned dvojnásobnou výjimku. Jednak v nabídce novinek nic dalšího nového a zajímavého nebylo, a pak i další filmy ze série V zajetí démonů dokáží české diváky zvednout z obýváků a zajít do kina. První Sestra u nás pro srovnání otevřela za velmi pěkných 65 tisíc, takže je pokračování vlastně hodně za plánem, ale když se podíváme na historii celého rozšířeného vesmíru, jsme vlastně na klasickém průměru, ze kterého právě první Sestra nezvykle vykročila. Koeficienty jsou někde mezi 3 a 4, při troše štěstí (čti horšího počasí) by mohla druhá Sestra vydržet tedy až k metě 100 tisíc diváků.

Za vedoucí dvojicí se seřadila v žebříčku dvojka Barbie - Oppenheimer. Barbie přidává dalších 11 tisíc a suverénně vede letošní žebříček, už jen zhruba týden ji chybí k překonání milníku 700 tisíc diváků. Oppenheimer jede nižší rychlostí, ten bude chtít do víkendu pokořit 500 tisíc diváků a pak může hrát na dálku souboj s Kazmou, kdo z nich bude letošní dvojka. Pokud ONEMANSHOW film do příštího týdne klesne až za Oppenheimera, souboj propukne naplno a bude záležet jen na výdrži. Oppenheimer ukazuje, že ani po skoro dvou měsících s ní nemá problém a umí přilákat i bez vyprodaných IMAX sálů. Fenomenální dvojka letošního roku nemá problém odrážet útoky i mnohem mladších a dravějších novinek, relativně slušně se drží Vocasy na tripu (55 tisíc), Gran Turismo (80 tisíc), naopak na odpis už jsou třeba nové Želvy Ninja nebo Meg 2.

Ani čerstvá dvojka nemohla do předních příček promluvit. Na třetí díl romantické komedie Moje tlustá řecká svatba bylo v premiéře zvědavo necelých 2 tisíce diváků. Suverénně nejslabší start série, na kterou po sedmi letech už zdá se všichni zapomněli. O něco lépe dopadlo české drama Němá tajemství, 2,5 tisíce diváků je vzhledem k náročnému tématu vlastně malý zázrak. Uvidíme, zda budou mít lepší výdrž než spotřební novinky z minulých víkendu. Equalizer 3 padá o 68 %, celkově necelých 11 tisíc diváků bude za pár týdnů zapomenuto. Druhý díl animáku Letíme měl o prázdninách až nezvykle silný doping, nyní ovšem padl výrazně už druhý víkend po sobě a zatím pouze překonal první díl s 28 tisícovkami diváků. Může však vzhledem k mizerné nabídce dětských novinek nenápadně sbírat menší tisícovky dál.

Kompletní žebříček tržeb zde.

Ospalý víkend celkově přivedl do kin jen 89 tisíc diváků, což je nejslabší víkend letošního roku. I když tedy ONEMANSHOW: The Movie, Barbie či Oppenheimer objektivně táhnou divácký zájem, jen jejich výkon nestačí. Ke konci července přišlo úhrnem od začátku roku o 6% diváků méně než za stejné období loni a ve srovnání s předcovidovými lety stále chybí cca třetina diváků. Novinky dalších týdnů velké naděje kinařů moc nenaplňují, překvapí některá strašidelná premiéra následujícího víkendu? Je tu další Hercule Poirot a tentokrát temnější Přízraky v Benátkách, nezávislý horor Temná okna či série absurdních monstr filmů jako Žralok na kokainu, VelociPastor či Sharkula.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace