Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuze k článku Ve jménu cti: Recenze

příspěvky 1 - 7 Napsat příspěvek
Dokonalé! Ale jinak než jsem čekal. Neortodoxní a přitom zábavné. Chlapské a přitom jedna z nej ženských postav za poslední roky. 
Hlavní hrdina totální továrna na charisma. Charlie Bronson byl před pár desítkami let ve Francii nebo Alžírsku a užil si krásný večer. No a výkon jeho následovníka by se mu líbil, borec tvrdý jak hřebík, ale se srdcem na správném místě. Snad mu tvůrčí drsných kriminálek z poslední doby přiklepnou zajímavého hrdinu, bavil by mne třeba v remakeu Heroinu Jeana Gabena. Film, kde se bude bavit i váš táta, máma, děda, babička a přitom skvělá řekl bych vyšší filmařina. V obou ohledech překvapil ex-sex symbol Vincent Peréz. 9/10
909230
Dokonalé! Ale jinak než jsem čekal. Neortodoxní a přitom zábavné. Chlapské a přitom jedna z nej ženských postav za poslední roky.  Hlavní hrdina totální továrna na charisma. Charlie Bronson byl před pár desítkami let ve Francii nebo Alžírsku a užil si krásný večer. No a výkon jeho následovníka by se mu líbil, borec tvrdý jak hřebík, ale se srdcem na správném místě. Snad mu tvůrčí drsných kriminálek z poslední doby přiklepnou zajímavého hrdinu, bavil by mne třeba v remakeu Heroinu Jeana Gabena. Film, kde se bude bavit i váš táta, máma, děda, babička a přitom skvělá řekl bych vyšší filmařina. V obou ohledech překvapil ex-sex symbol Vincent Peréz. 9/10
1 0
reagovat

8/10

Hmm, souboj(e) kvůli uražené cti, skutečné historické postavy, přirozeně zakomponovaný emancipační podtón (který otravně neagituje, ale obohacuje film o další rozměr), historická Francie, vynikající herecké výkony, strhující akční scény a celkově parádní dobové drama - tak jako Scottův nedávný Last Duel. Náhoda? Nemyslím si:).

Na první pohled obyčejná kostýmní žánrovka o rozhněvaných zásadových mužích (a jedné pokrokové ženě), kteří se nebojí vzít do rukou zbraň, aby se vyhnuli zdlouhavému chození po soudech s nejistým verdiktem a vynutili si respekt (případně pomstu) snadno a rychle:D, toho pro diváka nabízí překvapivě dost.

V prvé řadě samotné souboje, kterými se ve filmu nešetří, nepostrádají nápaditost stran výběru zbraní a tím pádem i stylu boje a odlišného průběhu daného střetnutí a nelze jim nic vytknout ani z pohledu zpracování. Choreografie je zvládnuta na výbornou (dokonce tady dojde i na pár akrobatických kousků) a pohotová ruční kamera v kombinaci s dlouhými záběry bez střihu dodávají akčním scénám neuvěřitelnou energii.

Příběhová linka je tak jednoduchá, jak jen může být (prakticky se jde od jednoho souboje ke druhému), ale kromě očekávaného motivu vzájemného vyřizování účtů se ve filmu najde prostor i pro spousty dalších témat, ať už jde o humorné vložky (prostořeká Tillier, nebojácně trousící urážky na všechny strany, je top:+), decentní dávku romantiky, komentář o nelichotivém postavení žen v tehdejším světě, nebo náhled na fungování dobové žurnalistiky.

A tohle všechno se ze strany tvůrců zvládne odvyprávět za pomocí fantasticky hrajícího castingu (trojice Zem, Tillier a Perez naprosto vládne jak po herecké, tak i fyzické stránce) a nádherných kostýmů v sympaticky střídmé stopáži tak, aby hned v úvodu nastolené svižné tempo nepolevilo až do konce filmu (respektive napínavého finále) a nezbyl čas na nějaká hluchá místa v příběhu. Všechna čest Perezovi a spol. za odvedenou práci a dodaný divácký zážitek.
907529
Hmm, souboj(e) kvůli uražené cti, skutečné historické postavy, přirozeně zakomponovaný emancipační podtón (který otravně neagituje, ale obohacuje film o další rozměr), historická Francie, vynikající herecké výkony, strhující akční scény a celkově parádní dobové drama - tak jako Scottův nedávný Last Duel. Náhoda? Nemyslím si*:)*. Na první pohled obyčejná kostýmní žánrovka o rozhněvaných zásadových mužích (a jedné pokrokové ženě), kteří se nebojí vzít do rukou zbraň, aby se vyhnuli zdlouhavému chození po soudech s nejistým verdiktem a vynutili si respekt (případně pomstu) snadno a rychle*:D*, toho pro diváka nabízí překvapivě dost. V prvé řadě samotné souboje, kterými se ve filmu nešetří, nepostrádají nápaditost stran výběru zbraní a tím pádem i stylu boje a odlišného průběhu daného střetnutí a nelze jim nic vytknout ani z pohledu zpracování. Choreografie je zvládnuta na výbornou (dokonce tady dojde i na pár [spoiler]akrobatických kousků[/spoiler]) a pohotová ruční kamera v kombinaci s dlouhými záběry bez střihu dodávají akčním scénám neuvěřitelnou energii. Příběhová linka je tak jednoduchá, jak jen může být (prakticky se [spoiler]jde od jednoho souboje ke druhému[/spoiler]), ale kromě očekávaného motivu vzájemného vyřizování účtů se ve filmu najde prostor i pro spousty dalších témat, ať už jde o humorné vložky (prostořeká Tillier, nebojácně trousící urážky na všechny strany, je top*:+*), decentní dávku romantiky, komentář o nelichotivém postavení žen v tehdejším světě, nebo náhled na fungování dobové žurnalistiky. A tohle všechno se ze strany tvůrců zvládne odvyprávět za pomocí fantasticky hrajícího castingu (trojice Zem, Tillier a Perez naprosto vládne jak po herecké, tak i fyzické stránce) a nádherných kostýmů v sympaticky střídmé stopáži tak, aby hned v úvodu nastolené svižné tempo nepolevilo až do konce filmu (respektive napínavého finále) a nezbyl čas na nějaká hluchá místa v příběhu. Všechna čest Perezovi a spol. za odvedenou práci a dodaný divácký zážitek.
8/10
0 0
reagovat
reaguje na: maty39
Já netvrdím, že by ty filmové souboje byly vždycky na život a na smrt, ale to už bych se dostal ke spoilerům. A ten sportovní šerm jako takový se tu taky řeší a hodně. 
873583
Já netvrdím, že by ty filmové souboje byly vždycky na život a na smrt, ale to už bych se dostal ke spoilerům. A ten sportovní šerm jako takový se tu taky řeší a hodně. 
873581
2 0
reagovat
Nevim, jestli francouzským vyšším vrstvám přišly jako něco normálního, každopádně na konci 19. století bylo zabití v souboji klasifikováno jako vražda a vítěz by skončil na popravišti. Většinou se jen trochu posekali, vítěz šel třeba na rok do vězení, poražený k doktorovi a všichni přítomní byli oceněni tučnými pokutami. Jinak se šermovalo také sportovně a tam to bylo tolerováno.
873581
Nevim, jestli francouzským vyšším vrstvám přišly jako něco normálního, každopádně na konci 19. století bylo zabití v souboji klasifikováno jako vražda a vítěz by skončil na popravišti. Většinou se jen trochu posekali, vítěz šel třeba na rok do vězení, poražený k doktorovi a všichni přítomní byli oceněni tučnými pokutami. Jinak se šermovalo také sportovně a tam to bylo tolerováno.
2 0
reagují: Mr. Hlad
reagovat
Perez má ten šerm v krvi, když pominu špatnýho Fanfána, tak v Hrbáčovi z roku 1997 byl skvělej. :+ Díky za recenzi, snad bude film k vidění i mimo festivaly.
873574
Perez má ten šerm v krvi, když pominu špatnýho Fanfána, tak v Hrbáčovi z roku 1997 byl skvělej. *:+* Díky za recenzi, snad bude film k vidění i mimo festivaly.
1 0
reagovat
reaguje na: Alesh
Nikde ;) Zatim jen na festivalech…

A jinak napad dobry, ale dlouhodobe nerealizovatelny, protoze se to umisteni casto meni… ale zamyslime se jeste.
873571
Nikde ;) Zatim jen na festivalech… A jinak napad dobry, ale dlouhodobe nerealizovatelny, protoze se to umisteni casto meni… ale zamyslime se jeste.
873569
5 0
reagovat

tip na vylepšní webu

děkuji za recenzi, hned jsem si to napsal do svého watch listu

napadlo mě, že by se pod recenzi vešel jeden odstavec, kde se film dá legálně vidět. vím, že trocha práce s vyhledávačem dá odpověď, ale pokud by to bylo pod recenzí, podle mě by to přihodilo pomyslné body ze strany návštěvníka webu, přeci jen, průměrný konzument obsahu je líná veš.

(snad by to nebylo příliš práce navíc, v podsatě něco podbného děláte ve filmech v síti, kde co jak a za kolik...)
873569
děkuji za recenzi, hned jsem si to napsal do svého watch listu napadlo mě, že by se pod recenzi vešel jeden odstavec, kde se film dá legálně vidět. vím, že trocha práce s vyhledávačem dá odpověď, ale pokud by to bylo pod recenzí, podle mě by to přihodilo pomyslné body ze strany návštěvníka webu, přeci jen, průměrný konzument obsahu je líná veš. (snad by to nebylo příliš práce navíc, v podsatě něco podbného děláte ve filmech v síti, kde co jak a za kolik...)
tip na vylepšní webu
3 0
reagují: Cival
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se