Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Češi zase přišli na chuť marvelovkám, Strážci Galaxie Volume 3 vítězí na celé čáře


ikona
Thomas
chris prattevil deadevil dead riseguardians of the galaxyjohn wick 4marvelsisusmrtelné zlostar-lordstrážci galaxiestrážci galaxie vol. 3super mariotržby
Sezóna velkých hitů začíná a jako první ji u nás otestovali Strážce Galaxie Vol 3. Jejich start je sice nejlepší ze série, ale do rekordů má daleko. 

Tomáš Vyskočil alias Thomas z webu Kinomaniak je odborník na tržby domácích filmů. A každý týden vám o nich bude psát na MovieZone.

Že třetí Strážci Galaxie vyhrají uplynulý prodloužený víkend se čekalo, stejně jako, že letos padne poprvé hranice 100 tisíc diváků za první čtyři dny. Už se jen řešilo, zda to bude silnější start než dvojka (110 tisíc) a zda to dosáhne na loňské nej marvelovky jako Doctor Strange 2 (150 tisíc) nebo Thor 4 (136 tisíc). Odpověď je kladná jen z poloviny – předchozí díly se podařilo překonat, ale na nejvyšší ligu to nestačilo. 122 tisíc diváků za první čtyři dny (a dalších 10 tisíc z předpremiér) je hodně povedený start, ale v rámci marvelovek jen lehce nadprůměrný. 

 

Dobrou zprávou je, že se podařilo částečně zažehnat kocovinu z posledních dvou MCU přírůstků jako byli Ant-Man 3 (62 tisíc) či Black Panther 2 (79 tisíc). Strážci Galaxie 3 Volume 3 tak mohou tak svůj potenciál pozitivních recenzí roztavit do dalších dvou než dorazí další blockbusterová konkurence a pokusí se je srazit nejen z první příčky žebříčku, ale i letošních nejlepších premiér. Dominic Toretto si už chystá nohu na plynu.

Strážci Galaxie odsunuli na druhou příčku Super Maria, který tak po třech týdnech přichází o prvenství a zřejmě se k němu už nevrátí. Přidává dalších 18 tisíc diváků a nejpozději tento víkend oslaví 300 tisíc diváků. Ve srovnání s miliardovými tržbami celosvětově bude český příspěvek v úrovni zhruba 2 miliónů dolarů tentokrát hodně nicotný a žádné rekordy u nás padat nebudou. Maria však může těšit, že při obvyklé slabší síle marvelovek v dalších týdnech se zřejmě Strážci Galaxie 3 před něj v ročním zúčtování nedostanou, Mario to však vyhraje až díky opakovaným reprízám během letní sezóny. Co mají společného, že to jsou tedy filmy, které přináší hezké oživení do návštěvnost kin, nicméně jejich čísla až tolik senzační nejsou.

To víceméně platí i o zbytku žebříčku, který vedoucí dvojici přihlížel až z hodně velké dálky. Bronz bere Smrtelné zlo: Probuzení a s relativně rozumnými poklesy na horor za chvíli splní svůj cíl utrhnout alespoň 50 tisíc diváků celkem. Přidává ovšem už jen drobné (6 tisíc). Ještě o něco hůře na tom je trojice Buď chlap!John Wick 4 a Dungeons & Dragons, která má prakticky stejné tempo (3-4 tisíc diváků za víkend), prakticky totožné výsledky (160 až 170 tisíc) a v ročním žebříčku se seřadí za sebou. Tak jako tak, hezká návštěvnost Strážců Galaxie neměla efekt sněhové koule (či jarní vlaštovky?) a nenabalila na sebe lepší návštěvnost pro všechny, naopak ji všem solidním blockbusterům víceméně vyluxovala.

Ještě hůř na tom jsou dětské filmy, kde probíhá nelítostný boj o každou vstupenku a třetinu TOP 20 tvoří jen animáky a další rodinné kousky. Do marného boje o větší významnost šel nový francouzský snímek Život kotěte, zvířecí eskapády převedl v předpremiéře pro změnu francouzský animák Myška Pattie. Aby se to nepletlo, tak v průměru tisícovku diváků za víkend ještě přidává jiný francouzský animák Myška a medvěd na cestách, po premiéře se ještě jakžtakž drží pro změnu německý animák Mia a já ve filmu. Všem kočkám a myším ovšem vyfoukl pozornost Kocour v botách: Poslední přání, který o víkendu přivítal jubilejního diváka číslo 500.000. Dokázal to po úctyhodných 21 týdnech v TOP 20 a svého předchůdce překonal o více než 200.000 diváků. Gratulujeme.

Propadlíky týdne je teenagerská drama Krásná katastrofa (-56 %) a slovenské drama Invalida (-68 %), oba mají už jen tak týden dva na setrvání v TOP 20. Nad propastí také visí na dvacáté příčce druhý Avatar, jehož hrálo o posledním víkendu už jen 6 kin, a to na dotažení hranice 300 miliónů Kč v tržbách nebude. Tak to třeba vyjde před premiérou trojky?

Kompletní žebříček tržeb zde.

Nadcházející víkend má v kalendáři jedinou blockbusterovou mezeru na další dva měsíce, takže se o přední příčky budou ucházet jednak znovu Strážci Galaxie 3 a pak nová česká romantika Život pro samouky. Široké nasazení si vyzkouší již zmíněná Myška Pattie, my však budeme zvědaví, jak se povede nenápadnému thrilleru Hypnotik, kde se v režii Roberta Rodrigueze po minimální pauze od své novinky Air: Zrození legendy opět objeví Ben Affleck.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace