Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Super Maria neohrozilo ani krvavé Smrtelné zlo


ikona
Thomas
evil deadinvalidakinomaniaksuper mario bros.tržby
Mario dál vládne 

Tomáš Vyskočil alias Thomas z webu Kinomaniak je odborník na tržby domácích filmů. A každý týden vám o nich bude psát na MovieZone.

Populární adaptace počítačové hry bez problému odrazila záplavu nových filmů, z nichž ale nikdo neměl moc potenciál ji ohrozit. Slušně se rozjelo nové Smrtelné zlo, většina ostatních bude v TOP 20 jen na návštěvě.

Třetí víkend od premiéry popadal Super Mario o nepěkných 56 %, přesto to v klidu stačilo na suverénní vítězství. Slunné jarní počasí ho tak připravilo o rychlou zteč letošních žebříčku, protože ještě minulý víkend to vypadalo, že by mohl zaútočit na 250 až 260 tisíc diváků v součtu, ale přidal jen necelých 49 tisíc a se svým průběžným stavem 234 tisíc bude potřebovat na sesazení Ostrova z letošní zlaté pozice ještě tento týden. I kdyby teplé počasí dále pokračovalo, nemá prakticky žádné soupeře a dá se očekávat jeho pohodové nabírání dalších lidí klidně i celé léto. Teoreticky největším ohrožením bude za dva týdny start třetích Strážců Galaxie, ale pokud v rámci možností své pozice ustojí, může v pohodě pomýšlet na 350 až 400 tisíc diváků. A tím pádem i získat titul nejúspěšnější videoherní adaptace u nás a sesadit tak druhého Sonica.

Překvapivě slušný start mělo nové Smrtelné zlo, které přivábilo hned 21 tisíc diváků. Přitom poslední restart před 10 lety u nás žádnou díru do světa neudělal a pamětníků původní "trilogie" z videokazet u nás tolik není. Projevuje se však to, že lidem chybí dobré horory a Smrtelné zlo má zatím nejen kvalitní recenze za oceánem, ale také u nás. Papežův vymítač byl tímto miláčkem minulý víkend, nicméně dosáhl jen na 14 tisíc a teď navíc kvůli Smrtelnému zlu padl podobně jako Super Mario o nepěkných 56 %. V součtu má zatím 37 tisíc a stále zatím patří spíše do nic moc kategorie, kam letos padly třeba M3GAN nebo Vřískot 6. Smrtelné zlo má s tímto velmi sympatickým startem šanci z této kolonky uniknout a zkusit proniknout do lepší společnosti jako jsou starší filmy typu Insidious nebo Saw. Naopak propadákem je Renfield, druhý víkend po premiéře propadl o 74% a příští týden by tak v TOP 20 vůbec být nemusel.

Zpomalují také tři tahouni z konce března, jejichž žánr už nemůže být odlišnější, přesto je jejich vývoj velmi podobný a svůj solidní start stačili za necelý měsíc zatím ztrojnásobit. Nejlépe našlápnuto má fantasy komedie Dungeons & Dragons, které druhé místo víkendu s 20 tisíci diváky uteklo jen o pár démonů, naopak akční zabijačka John Wick 4 a romantika Buď chlap! už mají jen poloviční tempo. Všichni aktuálně cílí na hranici okolo 200 tisíc, ale všichni jsou zároveň ve velkém ohrožení s nástupem nových květnových hitů, které se jim strefí do publika. Především D&D to bude mít proti nové marvelovce hodně těžké, naopak John Wick 4 by měl mít proti novému Rychle a zběsile o trochu lepší pozici. Nová česká romantická komedie Život pro samouky nastoupí až v polovině května, do té doby má Buď chlap! šanci se pochlapit a těch 200 tisíc diváků dát.

Střední část žebříčku poté ovládla zbylá šestice novinek, z nichž ani jedna nepřekonala laťku 10 tisíc diváků za první víkend. Nejblíže k tomu mělo slovenské drama Invalida, drsnou cestu za pomstou od slovenských kolegů si čeští diváci evidentně užili více než ještě drsnější cestu Joaquima Phoenixe v On se bojí, který naopak ledva překonal hranici 1 tisíc diváků. Dopadl tak hůře než další drsnější věc, finské Sisu, které si teprve testuje publikum v předpremiérách a do kin se vypraví ve velkém až tento týden. V průměru 3 tisícovky diváků přilákaly zbylé novinky jako byla krimi komedie Mafia Mamma, podobně jako další dva nové animáky, Mia a já ve filmu (předpremiéra) a Myška a medvěd na cestách. Je to tématem, kvalitou i možnostmi propagace spíše materiál pro Netflix či jinou streamovací službu. Tuplem, když v sálech kromě Super Maria stále úřaduje i druhý Kocour v botách, který začíná svůj pátý měsíc v kině a má lepší výsledky než tyto novinky. Půl miliónů diváků by mohl odbouchnout konečně už následující víkend, naopak druhý Avatar se vysněných 300 miliónů korun v tržbách zřejmě nedočká a tento milník se mu pořád vzdaluje.

Kompletní žebříček tržeb zde.

Nadcházející víkend bude na velké novinky podobně skoupý jako tento, naplno to rozjedou Sisu a Mia či dramata jako Krásná katastrofa či Falcon Lake. Bude to ovšem klid před bouří, protože počínaje prvním květnovým týdnem a konče posledním červnovým týdnem, nás čeká pravidelný nášup těch největších hollywoodských blockbusterů Strážci Galaxie: Volume 3.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace