Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Vyšehrad zachraňuje česká kina. Čeká se na Doctora Strange


ikona
Thomas
fantastická zvířataježek sonic 2kinomaniakpo čem muži touží 2promlčenotržbyvyšehradznámí neznámí
Po týdnech naplněných kin se lidé vydali spíše na sluníčko. Lavimu se ale pořád daří. 

Tomáš Vyskočil alias Thomas z webu Kinomaniak je odborník na tržby domácích filmů. A každý týden vám o nich bude psát na MovieZone.

Co jde nahoru, musí jít i dolů. Po strmém nárůstu návštěvnosti za uplynulé čtyři víkendy tu máme silný propad, na filmy TOP 20 přišla aktuálně jen polovina lidí co o Velikonocích. Absence velkých novinek a hezčí počasí vyhnalo lidi mimo kina a nebýt Vyšehradu, byl by to těžký průměr. Lavi si jinak mohl připsat bezstarostný hattrick a potřetí v řadě ovládnout víkendový žebříček, tentokrát mu na to stačilo jen cca 53 tisíc diváků. 

V součtu už jich nabral více než 435 tisíc, skoro 75 miliónů v tržbách a soupeří prakticky jen sám se sebou. Vede samozřejmě letošní tabulku, a to s velkým náskokem, teď ho ale čekají větší zkoušky. Půl miliónů diváků padne během následujícího víkendu a pak bude mířit k hranici 700 tisíc, aby potvrdil status nej filmu od začátku pandemie. Vysněný milión je ovšem hodně daleko a film by se musel držet s lepšími čísly nahoře celé léto. Zatím to vypadá na hranici někde okolo 800 tisíc. Uvidíme, co přinesou další víkendy a další oteplení.

Vyšehrad stínuje další česká komedie, dvojka Po čem muži touží zatím jen zoufale pokukuje po super číslech jedničky a po druhém víkendu má v součtu 132 tisíc diváků. Po premiéře padl film o 56 %, což vůbec nejsou hezká čísla, ale tentokrát za to může spíše celkový nezájem diváků o kino než (ne)kvalita filmu. O polovinu diváků přišly i dětské filmy jako třetí Fantastická zvířata nebo druhý Ježek Sonic. Jak už se ukázalo minule, Sonic začíná na průběžné diváky Brumbála mírně předbíhat a má lepší předpoklady se udržet v žebříčku déle. Oba filmy mají zhruba okolo čtvrt miliónů diváků, budou však nejvíce citlivé na nadcházející jarní hollywoodské novinky.

Z dvou novinek týdne si vedl lépe český thriller Promlčeno, ale start o velikosti osm tisíc diváků ukazuje, že hitovka se nekoná. Robert Sedláček má další kriticky relativně dobře přijatý, ale diváky víceméně ignorovaný film jako byla už Rodina je základ státu nebo Muži v říji. Ještě hůře dopadlo pokračování britského kostýmního fenoménu Panství Downton, na Novou éru bylo zvědavo jen něco málo přes tři tisíce diváků. Případná trojka se už českému distributorovi kupovat pro nás evidentně nevyplatí.

Ostatní filmy přisypávaly jen opravdu malé tisícovky, a tak si pojďme udělat shrnutí těch nejvíce sledovaných – animák Zlouni má zatím 52 tisíc (podprůměr) diváků, historické drama Seveřan jen 25 tisíc (dalo se čekat), Známí neznámí necelých 130 tisíc (čekalo se více), Poslední závod jich nastřádal 105 tisíc (asi maximum), Morbius 73 tisíc (malý zázrak kvůli příšerným recenzím) a nový Batman 220 tisíc (taky maximum). V TOP 20 se také nepochopitelně stále drží Betlémské světlo a obnovená Amélie.

Kompletní žebříček domácích tržeb zde.

Jak to bude s nadcházejícím víkendem, je asi jasné. Do kin se chystá očekávaná slovensko-česká komedie Láska hory přenáší, která bude chtít využít stále ještě fungujícího, i když slábnoucího kouzla tohoto žánru. A také je tu ještě jeden skromný film původně nezávislého studia s podivným jménem Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace