Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Nominace na České lvy ovládli Zátopek a Okupace, ceněné animáky upozaděny


ikona
k0C0UR
český levokupacezátopek
Vyhraje Ondříček, nebo temně barevný debut Okupace? 

Český lev stále je nejprestižnější domácím oceněním pro filmovou a televizní tvorbu, takže jeho nominace vždy vzbudí slušnou pozornost. Leckdy i větší než samotné filmy v kinech – ostatně o existenci Muže se zaječíma ušima od slovenského režiséra Martina Šulíka se musela řada diváků dozvědět až dnes díky mohutným jedenácti nominacím, protože v kinech to kdovíjaký virvál nebyl. Film se ale zvládl alespoň akademikům zjevně šikovně prodat - koneckonců producent Rudolf Biermann onehdy zdrtil Lvy Masarykem a nedávno překvapil tučnou porcí nominací pro taktéž podtaktované drama Tlumočník. Zjevně pořád ví, jak na to.

 

Ještě víc nominací posbíral dle očekávání Zátopek, který je spolu s Okupací suverénně největším favoritem večera – oba ambiciózní projekty získaly třináct želízek. Naději na pár sošek mají i Chyby Jana Prušinovského. Ani zisk Ceny poroty na festivalu v Annecy a nominace na Zlatý glóbus nestačily na nominaci za režii snímku Moje slunce Mad, stejně nepochopitelně byl ignorován jeden z pěti nejlepších evropských animáků Myši patří do nebe. Oba naznačují, že by hlavní kategorie nejepší film neměla být omezena jen na hrané projekty.

 

Mrzí nás i ignorace neskutečné kamery Mira Rema v Lásce pod kapotou a Cival bude zuřit za opomenutí hereckého výkonu Aleny Dolákové v Zrcadlech ve tmě. Naopak jako poněkud „automatické“ lze cítit nominace u režiséra Olma Omerzu, producenta Jiřího Konečného a Elišky Křenkové za Atlas ptáků, který jinak prošuměl ve Varech, u kritiky i v kinech (Křenková má letos nominace dokonce dvě).

Cenu uživatelů ČSFD i fanfáry za nej plakát si odnesl Zátopek. 

 

29. ČESKÝ LEV – NOMINACE


NEJLEPŠÍ CELOVEČERNÍ HRANÝ FILM
Atlas ptáků – producent Jiří Konečný
Chyby – producenti Ondřej Zima, Jan Prušinovský, Zuzana Mistríková, Ľubica Orechovská
Muž se zaječíma ušima – producenti Rudolf Biermann, Martin Šulík
Okupace – producenti Jan Hlavsa, Julie Žáčková
Zátopek – producenti Kryštof Mucha, David Ondříček

NEJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNÍ FILM
Jednotka intenzivního života – režie Adéla Komrzý – producentka Pavla Janoušková Kubečková
Láska pod kapotou – režie Miro Remo – producenti Vít Janeček, Miro Remo
Nebe – režie Tomáš Etzler, Adéla Špaljová – producent Jan Macola
Nová šichta – režie Jindřich Andrš – producenti Augustina Micková, Miloš Lochman, Karel Chvojka
Sny o toulavých kočkách – režie David Sís – producenti Vít Bělohradský, Kateřina Bělohradská

NEJLEPŠÍ REŽIE
Atlas ptáků – Olmo Omerzu
Chyby – Jan Prušinovský
Muž se zaječíma ušima – Martin Šulík
Okupace – Michal Nohejl
Zátopek – David Ondříček

NEJLEPŠÍ HEREČKA V HLAVNÍ ROLI
Atlas ptáků – Alena Mihulová
Božena – Anna Kameníková
Chyby – Pavla Gajdošíková
Marťanské lodě – Eliška Křenková
Zátopek – Martha Issová

NEJLEPŠÍ HEREC V HLAVNÍ ROLI
Atlas ptáků – Miroslav Donutil
Chyby – Jan Jankovský
Muž se zaječíma ušima – Miroslav Krobot
Okupace – Martin Pechlát
Zátopek – Václav Neužil

NEJLEPŠÍ HEREČKA VE VEDLEJŠÍ ROLI
Atlas ptáků – Eliška Křenková
Chyby – Eva Hacurová
Kukačky – Denisa Barešová
Muž se zaječíma ušima – Zuzana Mauréry
Okupace – Antonie Formanová

NEJLEPŠÍ HEREC VE VEDLEJŠÍ ROLI
Atlas ptáků – Martin Pechlát
Muž se zaječíma ušima – Oldřich Kaiser
Okupace – Otakar Brousek
Případ Roubal – Hynek Čermák
Zátopek – Robert Mikluš

NEJLEPŠÍ SCÉNÁŘ
Chyby – Roman Vojkůvka
Moje slunce Mad – Ivan Arsenjev
Muž se zaječíma ušima – Marek Leščák, Martin Šulík
Okupace – Marek Šindelka, Vojtěch Mašek
Zátopek – David Ondříček, Alice Nellis, Jan P. Muchow

NEJLEPŠÍ KAMERA
Atlas ptáků – Lukáš Milota
Lidi krve – Jakub Halousek
Muž se zaječíma ušima – Martin Štrba
Okupace – Jan Baset Střítežský
Zátopek – Štěpán Kučera

NEJLEPŠÍ STŘIH
Atlas ptáků – Jana Vlčková
Chyby – Michal Böhm
Láska pod kapotou – Šimon Hájek
Okupace – Petr Turyna
Zátopek – Jarosław Kamiński

NEJLEPŠÍ ZVUK
Atlas ptáků – Pavel Rejholec, Viktor Ekrt
Moje slunce Mad – Jan Čeněk, Régis Diebold
Muž se zaječíma ušima – Pavel Rejholec, Viktor Ekrt
Okupace – Sandra Klouzová, David Titěra, Roman Sečkař
Zátopek – Pavel Rejholec, Jakub Čech

NEJLEPŠÍ HUDBA
Amerikánka – Petr Ostrouchov
Moje slunce Mad – Evgueni Galperine, Sacha Galperine
Myši patří do nebe – Krzysztof A. Janczak
Okupace – La Petite Sonja, Hank J. Manchini
Zátopek – Beata Hlavenková

NEJLEPŠÍ SCÉNOGRAFIE
Božena – Petr Kunc
Kryštof – Milan Býček
Muž se zaječíma ušima – František Lipták
Okupace – Tomáš Svoboda
Zátopek – Jan Vlasák

NEJLEPŠÍ KOSTÝMY
Božena – Katarína Štrbová Bieliková
Muž se zaječíma ušima – Katarína Hollá
Okupace – Josefina Bakošová
Zátopek – Kateřina Štefková
Zločiny Velké Prahy – Simona Rybáková

NEJLEPŠÍ MASKY  
Božena – Martin Valeš
Chyby – Jana Bílková
Muž se zaječíma ušima – Martin Jankovič, Katarína Horská
Okupace – Jana Dopitová
Zátopek – Jana Dopitová

NEJLEPŠÍ TELEVIZNÍ FILM NEBO MINISÉRIE
Amerikánka – hlavní producent Viktor Tauš – hlavní tvůrce Viktor Tauš
Božena – hlavní producent Michal Reitler – hlavní tvůrce Lenka Wimmerová
Případ Roubal – hlavní producenti Pavel Berčík, Ondřej Zima, Michael Bütow – hlavní tvůrce Tereza Kopáčová

NEJLEPŠÍ TELEVIZNÍ SERIÁL
Kukačky – hlavní producenti Filip Bobiňski, Petr Šizling, Jan Lekeš – hlavní tvůrce Biser A. Arichtev Ochránce – hlavní producent Michal Reitler – hlavní tvůrci Tereza Kopáčová, Tomáš Feřtek, Matěj Podzimek 
Zločiny Velké Prahy – hlavní producent Jan Lekeš – hlavní tvůrce Jaroslav Brabec

NEJLEPŠÍ ANIMOVANÝ FILM
Moje slunce Mad – režie, výtvarník Michaela Pavlátová – producenti Kateřina Černá, Petr Oukropec
Myši patří do nebe – režie Denisa Grimmová, Jan Bubeníček – producenti Vladimír Lhoták,
Alexandre Charlet – výtvarníci Denisa Grimmová, Jan Bubeníček, Jan Kurka
Rudé boty – režie, výtvarník Anna Podskalská – producentka Mária Môťovská

NEJLEPŠÍ KRÁTKÝ FILM
Milý tati – režie Diana Cam Van Nguyen – producentka Karolína Davidová
Poslední den patriarchátu – režie Olmo Omerzu – producenti Rok Biček, Jiří Konečný
Příběh hrůzostrašné Eliz – režie Eliška Kováříková, Adam Struhala – producenti Barbora 
Skoumalová, Miloš Lochman

CENA MAGNESIA ZA NEJLEPŠÍ STUDENTSKÝ FILM – nestatutární cena 
Dřevo na příští zimu – režie Karel Šindelář
Ještě nespíš? – režie David Payne
Milý tati – režie Diana Cam Van Nguyen
Postup práce – režie Lun Sevnik
Rudé boty – režie Anna Podskalská

PŘEHLED POČTŮ NOMINACÍ (ve statutárních kategoriích)

Okupace – 13 nominací
Zátopek – 13 nominací
Muž se zaječíma ušima – 11 nominací
Atlas ptáků – 9 nominací
Chyby – 8 nominací
Božena – 5 nominací
Moje slunce Mad – 4 nominace
Amerikánka – 2 nominace
Kukačky – 2 nominace
Láska pod kapotou – 2 nominace
Myši patří do nebe – 2 nominace
Případ Roubal – 2 nominace
Zločiny Velké Prahy – 2 nominace
Jednotka intenzivního života – 1 nominace
Kryštof – 1 nominace 
Lidi krve – 1 nominace 
Marťanské lodě – 1 nominace 
Milý tati – 1 nominace 
Nebe – 1 nominace 
Nová šichta – 1 nominace 
Ochránce – 1 nominace 
Poslední den patriarchátu – 1 nominace 
Příběh hrůzostrašné Eliz – 1 nominace 
Rudé boty – 1 nominace 
Sny o toulavých kočkách – 1 nominace

NEJLEPŠÍ FILMOVÝ PLAKÁT – nestatutární cena
Zátopek – Aleš Najbrt, Jakub Spurný, Julie Vrabelová
Atlas ptáků – Konstantinos Fragkoulis, Adéla Turková
Moje slunce Mad – Jan Poukar, Michaela Pavlátová
Okupace – Jindřich Hoch
Vlci na hranicích – Jan Němec

CENA FILMOVÝCH FANOUŠKŮ – nestatutární cena
Zátopek – David Ondříček
 

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (11)
© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace