Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuze k článku Stillwater: Recenze

příspěvky 1 - 2 Napsat příspěvek
nečetl jsem recenzi, ale nesouhlasím s ní :)):D. Je to prima biják, trochu delší, ale to vůbec nevadí, trochu se to nechá unést, ale v pohodě 8)
Damon skvělej a konec luxusní 8)
802127
nečetl jsem recenzi, ale nesouhlasím s ní *:))**:D*. Je to prima biják, trochu delší, ale to vůbec nevadí, trochu se to nechá unést, ale v pohodě *8)* Damon skvělej a konec luxusní *8)*
2 -1
reagovat

5/10

Damon a zvláště Cottin hrají dobře, přičemž Damon mě svým civilním projevem příjemně překvapil. Breslin je také celkem fajn, ovšem nemá moc prostoru a malá Siauvaud je příjemně sympatická (což u dětských herců není pravidlo). A to je stran kladů asi vše.

Film rozehrává přespříliš témat (cizinec v zemi, jejímž jazykem nehovoří; sbližování s odcizenou dcerou; pátrání na vlastní pěst; kulturní střet Američana s Evropou; přátelství Damona se Siauvaud; romance Damona s Cottin a ještě další, které nebudu spoilerovat) a žádnému z nich se nevěnuje dostatečně do hloubky, resp. žádné z nich nemá prostor, aby se z něj stal nosný příběhový oblouk filmu a něco podstatného z něj vyplynulo.

Film si tak nějak plyne a po sáhodlouhých 140 minutách tak nějak skončí. Finále, resp. epilog, to pak celé jen podtrhuje. Působí totiž, že je ve filmu pouze z povinnosti dokončit příběhovou linku, přičemž katarze imho vůbec nefunguje, resp. stojí tak akorát za pokrčení rameny. 
802102
Damon a zvláště Cottin hrají dobře, přičemž Damon mě svým civilním projevem příjemně překvapil. Breslin je také celkem fajn, ovšem nemá moc prostoru a malá Siauvaud je příjemně sympatická (což u dětských herců není pravidlo). A to je stran kladů asi vše. Film rozehrává přespříliš témat (cizinec v zemi, jejímž jazykem nehovoří; sbližování s odcizenou dcerou; pátrání na vlastní pěst; kulturní střet Američana s Evropou; přátelství Damona se Siauvaud; romance Damona s Cottin a ještě další, které nebudu spoilerovat) a žádnému z nich se nevěnuje dostatečně do hloubky, resp. žádné z nich nemá prostor, aby se z něj stal nosný příběhový oblouk filmu a něco podstatného z něj vyplynulo. Film si tak nějak plyne a po sáhodlouhých 140 minutách tak nějak skončí. Finále, resp. epilog, to pak celé jen podtrhuje. Působí totiž, že je ve filmu pouze z povinnosti dokončit příběhovou linku, přičemž katarze imho vůbec nefunguje, resp. stojí tak akorát za pokrčení rameny. 
5/10
1 -2
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se