Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Novinka Yorgose Lanthimose nabírá Emmu Stone a Willema Dafoe


ikona
do_Od
Emma StoneFrankensteinHumrPoor ThingsWillem DafoeYorgos Lanthimos
Od humrů a jelenů k Frankensteinově nevěstě. 

Na filmy řeckého filmaře Yorgose Lanthimose tady budeme zvědaví, i kdyby je měl točit ve sklepě, bez herců a na iPhone. Ale ne ten nový model, pěkně nějakou čtyřku či pětku. Naštěstí nás tvůrce Favoritky, Zabití posvátného jelena či Humra přece jen hodlá obdarovávat o něco zajímavějšími snímky. A ten další teď čerstvě našel i hlavní obsazení.

Spolupráci s oceňovaným režisérem si tak zopakuje Emma Stone, která ztvárnila jednu z hlavních rolí právě ve výše zmíněné Favoritce, ke které se pak přidá ještě Willem Dafoe, jenž v posledních letech zvládá střídat jak malá nezávislá dramata (Maják), tak i velké blockbustery (Aquaman). Oba dva se údajně objeví v adaptaci satirického románu Poor Things, jenž má vyprávět lehce frankensteinovský příběh z viktoriánské Anglie o mladé dívce Belle Baxterové (Stone), jež je přivedena k životu trochu výstředním, ale přesto geniálním vědcem. V tuto chvíli pak není jasné, jestli si Dafoe zahraje vědce, nebo nějakou jinou vedlejší roli.

Každopádně scénář mu opět napíše Tony McNamara, jenž dělal už na Favoritce, v televizi má na svědomí Velikou a stojí i za nadcházející Cruellou. McNamara pak pro Lanthimose píše i další film The Hawkline Monster o mladé dívce, která si najme dva pistolníky, aby jí pomohli zabít monstrum žijící v ledové jeskyni pod domem nějaké starší dámy. Zní to dost ujetě, ale těším se na to možná ještě o něco víc jak na Poor Things. Ani jeden z filmů zatím nemá stanovené datum premiéry.

- - -

Vytáhni v hospodě: Lanthimos měl rovněž chystat adaptaci špinavého westernu Pop. 1280 spisovatele Jima Thompsona, kolem tohohle projektu je ale momentálně už nějakou dobu dost ticho, takže se obávám, že z toho ještě pár let nic nebude.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace