Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

České lvy vyhrál Šarlatán, radují se i Krajina ve stínu a V síti


ikona
k0C0UR
český levkrajina ve stínušarlatánv síti
Kdo ovládl koronáčový rok? 

Nic extra neočekávaného se na Českých lvech neudálo. Havel se jako outsider z hlavního tria adeptů prokousal jen k jedné sošce za masky a dlouho tempo sbírání sošek diktovala Slámova Krajina ve stínu. Těžko se ale dalo čekat, že by se nakonec neprosadil Šarlatán, protože povedená evropská koprodukce byla Akademií vyslána na Oscary a dostala se i na shortlist 15 nej zahraničních filmů. Když k tomu přidáte pozitivní ohlas na Berlinale, nominaci na Evropské filmové ceny a renomé režisérky Agnieszky Holland, zvítězil nakonec hlavní favorit - a díky posedmé oceněnému (!) Ivanu Trojanovi i v herecké kategorii.

Pandemicky pojatý přenos byl jinak docela skličující a poněkud mrtvolný, takže do historie asi nevstoupí. Úvodní film, hudební doprovod i některé twisty s cenami potěšily (Akademie splatila rest z loňska s ignorací #martyisdead a dala sošku zpětně), jinak byl ale přenos poněkud unylý a takový polovičatý... jako celý filmový rok 2020. 

Kompletní přehled vítězů a nominací na České lvy najdete níže:

Nejlepší film

Havel
Krajina ve stínu
Modelář
Šarlatán
Žáby bez jazyka

 

Nejlepší dokumentární film

Alchymická pec
Kdo jinému jámu
Můj otec Antonín Kratochvíl
Postiženi muzikou
V síti

 

Nejlepší režie

Havel – Slávek Horák
Krajina ve stínu – Bohdan Sláma
Modelář – Petr Zelenka
Šarlatán – Agnieszka Holland
Žáby bez jazyka – Mira Fornay

 

Nejlepší herečka v hlavní roli

Bábovky – Jana Plodková
Havel – Anna Geislerová
Herec – Jenovéfa Boková
Krajina ve stínu – Magdaléna Borová
V síti – Tereza Těžká

 

Nejlepší herec v hlavní roli

Havel – Viktor Dvořák
Herec – Jan Cina
Krajina ve stínu – Csongor Kassai
Modelář – Kryštof Hádek
Šarlatán – Ivan Trojan

 

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

Havel – Barbora Seidlová
Herec – Elizaveta Maximová
Krajina ve stínu – Barbora Poláková
Krajina ve stínu – Petra Špalková
Šarlatán – Jaroslava Pokorná

 

Nejlepší herec ve vedlejší roli

Havel – Martin Hofmann
Krajina ve stínu – Stanislav Majer
Modelář – Jiří Mádl
Šarlatán – Juraj Loj
Šarlatán – Josef Trojan

 

Nejlepší scénář

Havel – Slávek Horák, Rudolf Suchánek
Herec – Petr Bok, Pavel Gotthard
Krajina ve stínu – Ivan Arsenjev
Modelář – Petr Zelenka
Šarlatán – Marek Epstein

Nejlepší kamera

Havel – Jan Šťastný
Herec – Martin Žiaran
Krajina ve stínu – Diviš Marek
Modelář – Alexander Šurkala
Šarlatán – Martin Štrba

 

Nejlepší střih

Havel – Vladimír Barák
Herec – Marek Kráľovský
Krajina ve stínu – Jan Daňhel
Modelář – Vladimír Barák
Šarlatán – Pavel Hrdlička

 

Nejlepší zvuk

Bourák – Jiří Klenka
FREM – Dominik Dolejší
Havel – Viktor Prášil, Pavel Rejholec
Krajina ve stínu – Marek Poledna
Šarlatán – Radim Hladík jr.

 

Nejlepší hudba

Bourák – Roman Holý
Havel – Petr Malásek
Krajina ve stínu – Jakub Kudláč
Šarlatán – Antoni Komasa-Łazarkiewicz
Zrádci – Petr Ostrouchov

 

Nejlepší scénografie

Cesta do nemožna – Noro Držiak, Milan Ondruch, Martin Máj, Jan Kolegar
Havel – Vladimír Hruška
Krajina ve stínu – Jan Pjena Novotný
Marie Terezie II – Martin Kurel
Šarlatán – Milan Býček

Nejlepší kostýmy

Bourák – Tereza Kučerová
Havel – Natálie Steklová
Krajina ve stínu – Zuzana Bambušek Krejzková
Marie Terezie II – Ján Kocman
Šarlatán – Katarína Štrbová Bieliková

 

Nejlepší masky

Bourák – Jana Bílková
Havel – Adriana Bartošová, René Stejskal
Krajina ve stínu – Lukáš Král
Marie Terezie II – Barbara Kichi
Šarlatán – René Stejskal, Gabriela Poláková

Nejlepší televizní film nebo minisérie

Herec – hlavní producenti Rastislav Šesták, Peter Bebjak, Kateřina Ondřejková – hlavní tvůrce Peter Bebjak
Stockholmský syndrom – hlavní producentka Kateřina Ondřejková – hlavní tvůrce Dan Svátek
Veterán – hlavní producent Jiřina Budíková – hlavní tvůrce Jan Hřebejk

Nejlepší seriál

Místo zločinu Ostrava – hlavní producenti Jan Lekeš, Martin Froyda – hlavní tvůrci Dan Wlodarczyk, Jiří Chlumský, Jan Hřebejk
Specialisté – hlavní producenti Rastislav Šesták, Bernd Alexa – hlavní tvůrci Heike Richter-Karst, Michael
Bütow
Zrádci – hlavní producenti Viktor Tauš, Jan Lekeš – hlavní tvůrci Viktor Tauš, Matěj Chlupáček

Nejlepší animovaný film

Barevný sen – režisér, producent, výtvarník Jan Balej
Jsme si o smrt blíž – režie Bára Anna Stejskalová – producenti Jakub Košťál, Vratislav Šlajer – výtvarník Bára Anna Stejskalová
Mlsné medvědí příběhy – režie Kateřina Karhánková, Alexandra Májová – producentka Barbora Příkaská – výtvarník Filip Pošivač

Nejlepší krátký film

Anatomie českého odpoledne – režie Adam Martinec – producent Matěj Paclík
Hranice – režie Damián Vondrášek – producentka Martina Netíková
Pripyat Piano – režie Eliška Cílková – producent Jindřich Andrš

Cena Magnesia za nejlepší studentský film – nestatutární cena

Anatomie českého odpoledne – režie Adam Martinec
Hranice – režie Damián Vondrášek
Jsme si o smrt blíž – režie Bára Anna Stejskalová
Musí to být bolestivý – režie David Semler
Pripyat Piano – režie Eliška Cílková

 

Cena za mimořádný audiovizuální počin

#martyisdead
Filmy Naživo a Televize Naživo
muzeum NaFilm
 

 

Nejlepší filmový plakát – nestatutární cena

Krajina ve stínu – Jan Poukar – oceněný plakát

Cena filmových fanoušků – nestatutární cena

V síti – Barbora Chalupová, Vít Klusák (ocenění režiséři)  

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (41)
© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace