Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Nominace na České lvy ovládla Krajina ve stínu


ikona
do_Od
Český levHavelKrajina ve stínuŠarlatán
Kdo letos bude usilovat o Českého lva? 

Další ročník Českých lvů se pomalu ale jistě blíží, takže se už brzy dozvíme, který z těch tří lehce nadprůměrných filmů byl ten „nejlepší“. Každopádně pro ty, kteří ještě berou tyto ceny vážně, dnes proběhlo oznámení nominací, a i ty dopadly víceméně podle očekávání. Nejvíce – konkrétně patnáct – si jich odnáší Krajina ve stínu od Bohdana Slámy, hned za ní jsou pak se čtrnácti nominacemi Havel a Šarlatán.

Nominace na České lvy tak v podstatě podtrhávají názor českých kritiků, kteří své nominace oznamovali pár týdnů zpátky (odkaz zde). Slavnostní ceremoniál se uskuteční v sobotu 6. března v pražském Rudolfinu.

Kompletní přehled nominací na České lvy najdete níže:

Nejlepší film

Havel
Krajina ve stínu
Modelář
Šarlatán
Žáby bez jazyka

Nejlepší dokumentární film

Alchymická pec
Kdo jinému jámu
Můj otec Antonín Kratochvíl
Postiženi muzikou
V síti

Nejlepší režie

Havel – Slávek Horák
Krajina ve stínu – Bohdan Sláma
Modelář – Petr Zelenka
Šarlatán – Agnieszka Holland
Žáby bez jazyka – Mira Fornay

Nejlepší herečka v hlavní roli

Bábovky – Jana Plodková
Havel – Anna Geislerová
Herec – Jenovéfa Boková
Krajina ve stínu – Magdaléna Borová
V síti – Tereza Těžká

Nejlepší herec v hlavní roli

Havel – Viktor Dvořák
Herec – Jan Cina
Krajina ve stínu – Csongor Kassai
Modelář – Kryštof Hádek
Šarlatán – Ivan Trojan

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

Havel – Barbora Seidlová
Herec – Elizaveta Maximová
Krajina ve stínu – Barbora Poláková
Krajina ve stínu – Petra Špalková
Šarlatán – Jaroslava Pokorná

Nejlepší herec ve vedlejší roli

Havel – Martin Hofmann
Krajina ve stínu – Stanislav Majer
Modelář – Jiří Mádl
Šarlatán – Juraj Loj
Šarlatán – Josef Trojan

Nejlepší scénář

Havel – Slávek Horák, Rudolf Suchánek
Herec – Petr Bok, Pavel Gotthard
Krajina ve stínu – Ivan Arsenjev
Modelář – Petr Zelenka
Šarlatán – Marek Epstein

Nejlepší kamera

Havel – Jan Šťastný
Herec – Martin Žiaran
Krajina ve stínu – Diviš Marek
Modelář – Alexander Šurkala
Šarlatán – Martin Štrba

Nejlepší střih

Havel – Vladimír Barák
Herec – Marek Kráľovský
Krajina ve stínu – Jan Daňhel
Modelář – Vladimír Barák
Šarlatán – Pavel Hrdlička

Nejlepší zvuk

Bourák – Jiří Klenka
FREM – Dominik Dolejší
Havel – Viktor Prášil, Pavel Rejholec
Krajina ve stínu – Marek Poledna
Šarlatán – Radim Hladík jr.

Nejlepší hudba

Bourák – Roman Holý
Havel – Petr Malásek
Krajina ve stínu – Jakub Kudláč
Šarlatán – Antoni Komasa-Łazarkiewicz
Zrádci – Petr Ostrouchov

Nejlepší scénografie

Cesta do nemožna – Noro Držiak, Milan Ondruch, Martin Máj, Jan Kolegar
Havel – Vladimír Hruška
Krajina ve stínu – Jan Pjena Novotný
Marie Terezie II – Martin Kurel
Šarlatán – Milan Býček

Nejlepší kostýmy

Bourák – Tereza Kučerová
Havel – Natálie Steklová
Krajina ve stínu – Zuzana Bambušek Krejzková
Marie Terezie II – Ján Kocman
Šarlatán – Katarína Štrbová Bieliková

Nejlepší masky

Bourák – Jana Bílková
Havel – Adriana Bartošová, René Stejskal
Krajina ve stínu – Lukáš Král
Marie Terezie II – Barbara Kichi
Šarlatán – René Stejskal, Gabriela Poláková

Nejlepší televizní film nebo minisérie

Herec – hlavní producenti Rastislav Šesták, Peter Bebjak, Kateřina Ondřejková – hlavní tvůrce Peter Bebjak
Stockholmský syndrom – hlavní producentka Kateřina Ondřejková – hlavní tvůrce Dan Svátek
Veterán – hlavní producent Jiřina Budíková – hlavní tvůrce Jan Hřebejk

Nejlepší seriál

Místo zločinu Ostrava – hlavní producenti Jan Lekeš, Martin Froyda – hlavní tvůrci Dan Wlodarczyk, Jiří Chlumský, Jan Hřebejk
Specialisté – hlavní producenti Rastislav Šesták, Bernd Alexa – hlavní tvůrci Heike Richter-Karst, Michael
Bütow
Zrádci – hlavní producenti Viktor Tauš, Jan Lekeš – hlavní tvůrci Viktor Tauš, Matěj Chlupáček

Nejlepší animovaný film

Barevný sen – režisér, producent, výtvarník Jan Balej
Jsme si o smrt blíž – režie Bára Anna Stejskalová – producenti Jakub Košťál, Vratislav Šlajer – výtvarník Bára Anna Stejskalová
Mlsné medvědí příběhy – režie Kateřina Karhánková, Alexandra Májová – producentka Barbora Příkaská – výtvarník Filip Pošivač

Nejlepší krátký film

Anatomie českého odpoledne – režie Adam Martinec – producent Matěj Paclík
Hranice – režie Damián Vondrášek – producentka Martina Netíková
Pripyat Piano – režie Eliška Cílková – producent Jindřich Andrš

Cena Magnesia za nejlepší studentský film – nestatutární cena

Anatomie českého odpoledne – režie Adam Martinec
Hranice – režie Damián Vondrášek
Jsme si o smrt blíž – režie Bára Anna Stejskalová
Musí to být bolestivý – režie David Semler
Pripyat Piano – režie Eliška Cílková

Nejlepší filmový plakát – nestatutární cena

Krajina ve stínu – Jan Poukar – oceněný plakát

Cena filmových fanoušků – nestatutární cena

V síti – Barbora Chalupová, Vít Klusák (ocenění režiséři)  

© copyright 2000 - 2021.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace