Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Co můžeme čekat od čtvrtého Matrixu?


ikona
Spooner
keanu reeveslana wachowskimatrixmatrix 4neil patrick harris
Jaké změny pro nás Lana Wachowski u návratu legendární série chystá? 

Jedním z nejočekávanějších, a nejspíš i nejvíce ambiciózních, sequelů následujících let je bez debat čtvrtý Matrix. Lana Wachowski a Warneři se po letech rozhodli, že trilogie u této legendární sci-fi nestačí a pořád je zde o čem vyprávět. Do Matrixu se tak opět vrátí Neo s tváří Keanu Reevese i Carrie-Anne Moss či Jada Pinkett Smith. Z nováčků se pak můžeme těšit na čím dál obsazovanějšího Yahyu Abdula-Mateena II, který několika hodinami vyhrál Emmy za seriálové Watchmeny, Neila Patricka Harrise či Jessicu Henwick ze seriálového Iron Fista. Příběh se pak tvůrci samozřejmě snaží držet pod pokličkou a doteď jsme o něm nevěděli prakticky nic. Reeves však konečně aspoň malinko naznačil, co můžeme očekávat.

Matrix 4 bude totiž podle jeho slov zejména příběhem o lásce, a to velmi inspirativním. Samozřejmě je otázkou, v jakém smyslu herecká hvězda svá slova myslela. Láska a vztahy zde ovšem bude zřejmě hrát podstatnou roli. A zřejmě tím má na mysli i vztah mezi Neem a Trinity, i když to už je samozřejmě materiál na další spekulace. Postava vyvoleného na tom nebude podle jeho slov na začátku navíc zrovna nejlépe. Reeves pak mimo jiné potvrdil, že se sequel bude odehrávat po Matrix Revolutions a v žádném případě se nebude vracet do minulosti. Vyvrátil tak internetové drby, jež mimochodem spekulují o zmiňovaném Mateenovi jako mladém Morpheovi. To ale podle všeho nejspíš nehrozí. Slavný herec pak samozřejmě tvrdí, že i čtyřka bude hlavně velkolepou sci-fi s nářezovou akcí a chválí (jak jinak) i scénář. S podobnou chválou na akci a příběh přišel v jednom z rozhovorů také Neil Patrick Harris, který navíc prozradil, že čtyřka by měla být vizuálně dosti odlišná od původní trilogie. On sám však bude mít ve snímku prý malou roli. Jak moc jsou lákavá slova obou herců pravdivá, se dozvíme až v dubnu 2022.

Vytáhni v hospodě: V pokračování se bohužel nevrátí Morpheus Laurence Fishburnea ani Hugo Weaving coby agent Smith. Právě druhý jmenovaný o návratu do role slavného záporáka dokonce i jednal a chtěl se ve čtyřce objevit. Jednání ovšem nakonec ztroskotala kvůli hercovu nabitému diáři, kvůli němuž se obě strany nedokázaly domluvit na jiném termínu natáčení. Velká škoda.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace