Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Disney se otřásá v základech. Bob Iger po 15 letech odchází z čela společnosti


ikona
do_Od
bob igerceodisneydisney+šéfstudio
Bob Iger končí v čele Disney. 

CEO myšáckého konglomerátu The Walt Disney Company Bob Iger po patnácti letech ve funkci končí. Rozhodl se tak zcela dobrovolně, svůj odchod dokonce naznačil už před pár měsíci, stále však bylo potřeba najít za sebe náhradu a dohlédnout na poklidné předání žezla.

 

Na jeho místo s okamžitou platností nastoupil Bob Chapek, Iger se mezitím přesune do role výkonného předsedy představenstva, kde zůstane až do vypršení svého kontraktu, který skončí 31. prosince 2021. V tiskovce Iger nezapomněl zmínit úspěšný start streamovací služby Disney+ spolu s integrací studia 21st Century Fox. Zároveň potvrdil, že bude s Bobem nadále úzce spolupracovat, zatímco se sám ujme kreativnější role v rámci společnosti. Že by si zkusil produkci?

Tak či tak se jedná o výraznou změnu v čele společnosti, která za posledních patnáct let právě pod vedením Igera doslova dobyla filmový svět a momentálně není studio, které by se Disneymu mohlo byť jen rovnat. Což je odkaz, který za sebou tenhle věčně usměvavý byznysmen zanechá s radostí.

- - -

Vytáhni v hospodě: Chapek bude ve funkci minimálně do roku 2023 a jeho roční plat se právě zvedl na 2,5 milionu dolarů. Bez tučných bonusů. Tomu se říká povýšení.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace