Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Nominacím na České lvy vládnou Vlastníci, Staříci a Nabarvené ptáče


ikona
k0C0UR
český levnabarvené ptáčestařícivladimír smutnývlastníci
Zbude sláva i pro Marhoula? 
Český filmový rok zachránil podzim, kdy se krom řady spotřebních romantických komedií objevilo několik velmi solidních kousků. Nejvíc nominací mají podle očekávání Vlastníci, i když v drtivé většině kategorií za favority nebudou. Staříci mají pořád velkou šanci na celkový triumf a Nabarvené ptáče má předplacené sošky za kameru a výtvarná řešení. Uvidíme, jestli se prosadí i v hlavních kategoriích.
 
 
 
Zaujme poněkud fádní složení dokumentární kategorie, které zachraňuje aspoň originálnější Dálava, a síla producentů z Negativu, kteří zvládli do nominací výrazně protlačit Tiché doteky, ačkoliv ty na podzim poněkud prošuměly. Holt je to takovej českej Miramax. Eliška Křenková s Jenovéfou Bokovou se pak přidaly k Aně Geislerové do klubu pravidelných dámských nominantů. 
 
 
PŘEHLED NOMINACÍ:

NEJLEPŠÍ FILM
Na střeše – producentka Monika Kristlová
Nabarvené ptáče – producent Václav Marhoul
Staříci – producent Jiří Konečný
Tiché doteky – producenti Petr Oukropec, Pavel Strnad
Vlastníci – producent Marek Jeníček

NEJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNÍ FILM
Dálava – režie Martin Mareček – producenti Petr Oukropec, Tereza Polachová, Hanka Kastelicová
Forman vs. Forman – režie Helena Třeštíková, Jakub Hejna – producentky Alena Müllerová, Kateřina Černá
Jiří Bělohlávek: „Když já tak rád diriguju..." – režie Roman Vávra – producenti Robert Hanč, Vítězslav Sýkora
Jiří Suchý – Lehce s životem se prát – režie Olga Sommerová – producent Viktor Schwarcz
Jiří Trnka: Nalezený přítel – režie Joël Farges – producent Vladimír Lhoták

NEJLEPŠÍ REŽIE
Na střeše – Jiří Mádl
Nabarvené ptáče – Václav Marhoul
Staříci – Martin Dušek, Ondřej Provazník
Tiché doteky – Michal Hogenauer
Vlastníci – Jiří Havelka

NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI
Karel, já a ty – Jenovéfa Boková
Teroristka – Iva Janžurová
Tiché doteky – Eliška Křenková
Vlastníci – Dagmar Havlová
Vlastníci – Tereza Ramba

NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI
Na střeše – Alois Švehlík
Nabarvené ptáče – Petr Kotlár
Národní třída – Hynek Čermák
Staříci – Jiří Schmitzer
Vlastníci – Jiří Lábus

NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI
Amnestie – Anna Geislerová
Nabarvené ptáče – Jitka Čvančarová
Národní třída – Kateřina Janečková
Vlastníci – Klára Melíšková
Vlastníci – Pavla Tomicová

NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI
Na střeše – Duy Anh Tran
Národní třída – Jan Cina
Staříci – Ladislav Mrkvička
Vlastníci – Vojtěch Kotek
Vlastníci – David Novotný
 
 

NEJLEPŠÍ SCÉNÁŘ
Karel, já a ty – Bohdan Karásek
Na střeše – Jiří Mádl
Nabarvené ptáče – Václav Marhoul
Staříci – Martin Dušek, Ondřej Provazník
Vlastníci – Jiří Havelka

NEJLEPŠÍ KAMERA
Amnestie – Tomáš Juríček
Na střeše – Martin Žiaran
Nabarvené ptáče – Vladimír Smutný
Skleněný pokoj – Martin Štrba
Staříci – Lukáš Milota

NEJLEPŠÍ STŘIH
Amnestie – Matej Beneš
Dálava – Josef Krajbich
Nabarvené ptáče – Luděk Hudec
Staříci – Jana Vlčková
Vlastníci – Otakar Šenovský

NEJLEPŠÍ ZVUK
Amnestie – Viktor Krivosudský
Nabarvené ptáče – Pavel Rejholec
Skleněný pokoj – Pavel Rejholec, Viktor Ekrt
Staříci – Václav Flegl
Tiché doteky – Richard Müller
 
 

NEJLEPŠÍ HUDBA
Amnestie – Matúš Široký, Jozef Lupták
Hodinářův učeň – Ivan Acher, Michal Novinski
Na střeše – René Rypar
Skleněný pokoj – Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Rupert Vokmann
Staříci – Matouš Hejl, Miroslav Srnka

NEJLEPŠÍ FILMOVÁ SCÉNOGRAFIE
Amnestie – Tomáš Berka, Václav Vohlídal, Karol Filo
Hodinářův učeň – Martin Kurel
Nabarvené ptáče – Jan Vlasák
Poslední aristokratka – Martin Kurel
Skleněný pokoj – Milan Býček

NEJLEPŠÍ KOSTÝMY
Hodinářův učeň – Marek Cpin
Nabarvené ptáče – Helena Rovná
Poslední aristokratka – Katarína Hollá
Skleněný pokoj – Katarína Štrbová Bieliková
Vlastníci – Andrea Králová

NEJLEPŠÍ MASKY
Amnestie – Andrea Štrbová
Hodinářův učeň – Helena Steidlová
Nabarvené ptáče – Ivo Strangmüller
Skleněný pokoj – Pavla Frýdová, Tereza Prachařová, Leendert van Nimmwegen
Staříci – Eva Schwarzová

CENA MAGNESIA ZA NEJLEPŠÍ STUDENTSKÝ FILM – nestatutární cena
Anežka – Adam Šoltés
Dcera – Daria Kashcheeva
Dezertér – Sasha Stelchenko
Hra – Lun Sevnik
SH_T HAPPENS – Dávid Štumpf, Michaela Mihályi

NEJLEPŠÍ FILMOVÝ PLAKÁT – nestatutární cena
Nabarvené ptáče – Roman Mrázek – oceněný plakát
Central Bus Station – Přemysl Zajíček
Punk je hned! – Andrej Kolenčík
Tiché doteky – Lukáš Franz
Vlastníci – David Zezula

CENA FILMOVÝCH FANOUŠKŮ – nestatutární cena
Ženy v běhu – režie Martin Horský
 
 

PŘEHLED POČTŮ NOMINACÍ
Vlastníci – 12 nominací
Nabarvené ptáče – 11 nominací
Staříci – 10 nominací
Amnestie – 7 nominací
Na střeše – 7 nominací
Skleněný pokoj – 6 nominací
Hodinářův učeň – 4 nominace
Tiché doteky – 4 nominace
Národní třída – 3 nominace
Dálava – 2 nominace
Karel, já a ty – 2 nominace
Poslední aristokratka – 2 nominace
Forman vs. Forman – 1 nominace
Jiří Bělohlávek: „Když já tak rád diriguju..." – 1 nominace
Jiří Suchý – Lehce s životem se prát – 1 nominace
Jiří Trnka: Nalezený přítel – 1 nominace
Teroristka – 1 nominace
 
© copyright 2000 - 2020.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace