Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Komiksový výhled: Co se u DC bude dít po Jokerovi?


ikona
KarelR
aquamanbatmancatwomandc comicsjoaquin phoenixjokersebevrazedny oddiltodd phillips
Pojďme společně vyhlížet a teoretizovat. 

Schválení Jokerovy sólovky bylo před pár lety stejně komplikované jako vzkříšení Deadpoola. Zatímco u 20th Century Fox řešili strach z propadáku tím, že dali tvůrcům dva dny na snížení rozpočtu (z 65 milionů dolarů na 58 milionů), u Warnerů se vsadilo na koprodukci s Village Roadshow Pictures a Bron Creative, čehož se aktuálně trochu lituje. Z Jokera se totiž stal obrovský hit, jenž má aktuálně na kontě desetinásobek svého rozpočtu (55 milionů dolarů vs. 556 milionů dolarů), a studio pochopitelně mrzí, že spousta vydělaných peněz poteče jinam.

Menší problém je to hlavně do budoucna, jelikož má být Joker prvním filmem nového banneru DC Black. Warneři pod ním chtějí točit syrovější a menší comicsové adaptace, zatím se o něm ale moc nemluví. Na jednu stranu je to dobře, protože se Hollywood poučil z osudu Dark Universe, jehož logo se objevilo jen u Mumie a tím jeho existence skončila. Na druhou stranu však řada lidí nepochopí, že Joker (alespoň zatím…) opravdu nebude mít pokračování, a že rozhodně nesouvisí s netopýřím debutem Roberta Pattinsona.

Joker je zasazený do osmdesátých let právě kvůli tomu, aby byl (co nejviditelněji) separovaný od nového Batmana. Ten zjevně bude „soft rebootem“, po němž začne být v DCEU stejný guláš jako ve světě X-Menů, Warneři ale na korektní propojování zkrátka kašlou. Vždycky se dá vytasit něco jako Flashpoint, aby se vypíchlo to oblíbené a odřízlo to nepotřebné (viz aktuální televizní crossover Crisis on Infinite Earths), důležité nicméně je, že se do budoucna může lehce experimentovat.

Co tedy bude v DC Black dál? Toť otázka. Oficiálně se neoznámilo zhola nic, Batman má ale spoustu protivníků, kteří se můžou zbláznit v sólovém filmu. Riddler, Two-Face, Mr. Freeze, Bane, Scarecrow, Poison Ivy… stačí si vybrat. Vzhledem k tomu, že se pod tímhle bannerem nemá budovat propojený vesmír, se však může sáhnout i úplně jinam. Co takhle politický Luthor? Bitkařský Deathstroke? Anebo brutální Lobo? Tady už je řeč o vyšších rozpočtech, pořád ale nemusí být blockbusterové. Stačí se ostatně podívat na Birds of Prey, které Cathy Yan točí za 75 milionů dolarů.

Příští rok samozřejmě budou trendem režisérky – DC nám kromě Birds of Prey nadělí ještě Wonder Woman 1984 od Patty Jenkins a Marvel bude kontrovat Black Widow od Cate Shortland a The Eternals od Chloé Zhao. Od půlky roku se ale pomalu začneme vracet k sólovkách padouchů, jež obstará Sony (v červenci dorazí Morbius, v říjnu Venom 2), a bylo by velkým překvapením, kdyby Warneři konečně nepotvrdili Black Adama s Rockem.

Ten však bude patřit do DCEU a má se (v ideálním případě) utkat se Shazamem v jeho třetím filmu. DC Black tak naplno ožije nejdřív v roce 2022, až budeme mít za sebou nejen Batmana a Gunnovo pokračování Sebevražedného oddílu, ale možná i Flashe od Andyho Muschiettiho (To 1 a 2) – a v prosinci 2022 určitě dorazí Aquaman 2, pokračování zdaleka největšího DC hitu za poslední roky.

Jak byste s DC Black do budoucna naložili vy? A chtěli byste nějaké pokračování Jokera, nebo doufáte, že Joaquin Phoenix nevyhnutelný obří šek odmítne? Dejte vědět v diskuzi, kde můžeme probrat i to, jestli úspěch Venoma a Jokera nepovede k logickému smíchání s úspěchem Wonder Woman, Captain Marvel a Black Panthera. Když totiž všechny tyhle věci hodíte do hollywoodského mixéru, měla by jít okamžitě do kin sólovka Catwoman se Zoë Kravitz!

---

Vytáhni v hospodě: Joaquin Phoenix v rozhovorech dvojku Jokera nevylučuje: "Já a Todd [Phillips] bychom ještě pořád točili, kdyby to šlo. S touhle postavou se dá udělat cokoliv." Vzhledem k tomu, že v sequelu ještě nikdy nehrál, do něj ale určitě nepůjde bez scénáře, který mu vyloženě nedá spát.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (31)
© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace