Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Joker znovu první, bude z něj oscarová trvalka


ikona
Cival
ad astraaddamsova rodinaang leeblíženecbrad pittcomicsdcdccomicsdownton abbeygemini manjexijoaquin phoenixjokerpanství downtonrenée zellwegersněžný kluktodd phillipstržbywarner bros.will smithzlatokopky
Dva Willové Smithové jsou furt míň než jeden Joaquin Phoenix... 

A bude to trvalka... bude! Joker si to razí přímo na Oscary a dojde tam na zádech s pořádným balíkem peněz, který se rozhodně nevyčerpal hned o prvním víkendu. Právě naopak. To se koneckonců dalo odtušit už z vývoje výnosů o minulém víkendu, kdy zisky, očištěné o tržby z půlnoček, z pátku na sobotu stouply. Bylo tedy jasné, že nový comicsový hit nebude rychlokvaškou, spoléhající jen na podporu fanboyů a geeků, kteří se nahrnou v první možný moment, ale bude střádat šestáky trpělivě i v dlouhodobém horizontu. A pomalu snít i o miliardě...

   

Joker tak po parádním startu za skoro sto mega suverénně zaválel i o druhém víkendu, a to luxusním způsobem. Propad výnosů o pouhých 43% je úžasný a znamená nejen započtení dalších 55 milionů a posun na průběžných 192 melounů, ale hlavně jasný status podzimní trvalky. Joker Warnerům přihraje úplně v pohodě jen z Ameriky víc jak tři sta mega. Parádní jsou zároveň i celosvětové tržby, které jsou už na monstrózních 543 milionech!

Tyhle dolarové hody můžou být velkým povzbuzením pro všechna studia, protože zjevně i těžší a ostřejší látky, s relativně neotřelým uchopením, mohou rozbít bank. Takže gratulace: jen u Oscara pro Phoenixe zjevně nezůstane...

 

Konkurence zároveň nebyla vůbec slabá. Ta nejúspěšnější ale útočila hlavně na rodinky s dětmi, jak vidno ze všech promomateriálů Addamsovy rodiny. Dost jsem se bál, že tenhle animák propadne, ale nestalo se. Úvodních třicet milionů je velmi pěkných a předznamenává jízdu kiny za stovkou jen ze zámoří. 

Reakce přitom byly jak na trailery, tak na film poměrně nevlídné, kampaň nikterak hurónská, ale značka Addamsova rodina je zjevně extrémně silná a nadčasová, takže i v poněkud nevýrazném pojetí může kasovně zabodovat. Ne, nelámou se tady nějaké rekordy a ani se nezrodila velká hitovka, ale pro polomrtvé studio MGM, křísící jen pár zapadlých frančíz, jde i tak o velmi pozitivní výsledek. Mohlo to dopadnout mnohem hůř.

 

Třeba tak špatně jako u Blížence od Anga Lee. Jeho rozjezd za dvacet mega se nemusí zdát být kdovíjak katastrofální, při hvězdné auře Willa Smithe by ale tuhle sumu zvládlo utržit i jeho domácí video, kde pere fusekle. Blíženec ale měl mnohem vyšší ambice, koneckonců šlo o léta odkládaný vysněný projekt s jedním z nejchválenějších scénářů Hollywoodu, který jsme cpali i mezi nejočekávanější filmy roku.

Trikové možnosti samozřejmě za ty roky zásadně pokročily, takže už nebyl problém nahnat proti sobě mladší a starší verzi Willa Smithe. Už z prvních trailerů ale šlo poznat, že multioscarový Ang Lee je tentokrát úplně mimo, že jeho technologický experiment dopadl katastrofálně (tyhle změny frame-rateů vedou jen ke hnusu) a že akčně-efektní krmě bude proklatě málo výživná. Blíženec nedá nejspíš ani páďo z Ameriky, a to je pro nákladný projekt Paramountu veliká ostuda. Au.

 

Bramborovou pozici má Sněžný kluk, jehož nespasila ani domácí Čína. Je to v krátké době třetí animák o yetim, který komerčně zklamal, takže to asi nebyla tematicky dobrá volba. Tenhle rodinný biják sice aktuálně atakuje hranici sto milionů celosvětově, to je ale při skoro srovnatelných nákladech bída bídoucí.

Pátý flek patří Panství Downton, které sice přisypává už jen drobné (teď čtyři melouny, což znamená posun na 82 milionů jen ze zámoří), sto padesát mega z celého světa pro tenhle dovětek za seriálovou klasikou je ale úctyhodných.

Na šestém místě pak spokojeně tančí Zlatokopky, náramný comeback padesátnice Jennifer Lopez, která od striptérské tyče dotlačila svou novinku už ke stovce z Ameriky. Čistá práce. 

 

Desítku uzavírá muzikálová Judy, která se hezky drží, kasovní sci-fi zklamání Ad Astra, jež živí hlavně zbytek světa (díky němu globálních 120 milionů), a taky druhé To, tulící se k hranici 450 milionů dolarů.

Na osmém místě si ještě odbyla premiéru komedie Jexi, ale jen se zoufalými třemi miliony, a to i kvůli katastrofálním recenzím. Tenhle příběh o závislákovi na svém telefonu prý stojí za starou bačkoru. Není divu, že česká premiéra byla zrušena...

Kompletní žebříček tržeb zde.

Za týden zkusí utnout panování Jokera dvojky Zloby a Zombielandu

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (27)
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace