Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Zemřel představitel Žvejka Peter Mayhew


ikona
Mr. Hlad
chewiepeter mayhewripstar wars
Odešel parťák Hana Sola.  

Ne každou hvězdu by člověk na ulici poznal, Peter Mayhew si mohl užívat celkem klidný život bez pozornosti médií a lovců autogramů (víceméně) a to především proto, že jeho tvář jsme vídali jen minimálně. Přesto se stihl stát filmovou ikonou. Právě jeho si totiž George Lucas vybral do Hvězdných válek a navlékl ho do chlupatého kostýmu Žvejkala, nejlepšího kámoše Hana Sola, který spolu s ním a Millenium Falcon brázdil vesmír, bojoval proti Impériu a kryl záda Luku Skywalkerovi. Peter Mayhew teď ve věku 74 let zemřel. 

Filmaře zaujal tím, že měřil nepřehlédnutelných 221 centimetrů a poprvé jeho výšky využili u fantasy Sindibád a Tygří oči, kde si zahrál mínotaura. Do Star Wars se dostal díky tomu, že dvoumetrový David Prowse dal přednost roli Dartha Vadera, a tak byl potřeba další dlouhán. Lucas Mayhewovi, který v té době pracoval v nemocnici, řekl, že aby roli dostal, bude stačit, když bude stát. Objevil se ve všech epizodách původní trilogie, mihl se v Pomstě Sithů a naposledy na sebe Žvejkův kostým navlékl u Síla se probouzí, pak ho předal následovníkovi Joonasu Suotamovi.

Mayhew byl prý velký fanda Hvězdných válek a hrozně rád se setkával s fanoušky po celém světě. Spolupracoval s charitou a jeho kolegové pro něj měli jen slova chvály. Osudným se mu stal infarkt, na druhou stranu i když jeho filmografie není bohatá, je jisté, že díky téhle jedné jediné roli se na něj jen tak nezapomene. 

© copyright 2000 - 2020.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace