Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Černá zmije opět žije


ikona
imf
black adderrowan atkinson
 

Stará láska nerezaví. Dlouho předlouho se Rowan Atkinson bránil návratu do Beanových střevíců, ale osud byl nakonec silnější. Momentálně se pohybuje mezi Anglií a Francií, v rámci natáčení sequelu k celovečernímu dobrodružstvím Mr. Beana a zřejmě si zavzpomínal i na staré dobré časy s princem Edmundem a kultovním seriálem Černá zmije. I po našem webu se pohybuje řada jeho fanoušků (na britcomy jsme ujetí), takže tato zpráva bude jistě přijata kladně. Je však důležité upozornit na to, že se ještě nerozjely žádné konkrétní přípravy. Zájem však projevil kromě Atkinsona i Stephen Fry a scenárista Ben Elton. O náklonnosti Richarda Curtise k tomuto nápadu ještě nepadlo ani slovo, ale právě jeho hlas by mohl být rozhodujícím.

Černá zmije vznikla v roce 1983 a celkem vzniklo "jen" 24 epizod a dva speciály. Je zajímavé, že s každou další sezónou jsme se přesunuli o pár (set) let blíž současnosti. Ta první se odehrávala v temném středověku, druhá pak na dvoře královny Alžběty I., čtvrtá dokonce během první světové války. Hlavní postavy Černé zmije a jejího poskoka Baldricka vždy zůstaly stejné, změnilo se jen prostředí a vedlejší postavy (většinou však hrané stejnými herci jako původně). Sluší se také dodat, že na konci sezóny drtivá většina postav vždy pomřela. Není nad suchý britský humor.

V souvislosti s celovečerním zpracováním už padly nějaké návrhy a vypadá to, že Edmund se tentokrát podívá do roku 1917, přímo na dvůr ruského cara Nikolaje. Revoluce je za dveřmi a vládu brzy převezmou komunisté, což staví našeho hrdinu do další řady nezáviděníhodných, ale zaručeně zábavných situací. Šance na schválení téhle produkce jsou vysoké, národ miluje adaptace seriálů, ale ještě neotvírejme šampaňské. Trpělivost se tentokrát jistě vyplatí.

p.s. Navalte už konečně toho celovečerního Trpaslíka. :)

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace