Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

První reakce: Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny


ikona
KarelR
david yateseddie redmaynefantasticka zviratafantasticka zvirata: grindelwaldovy zlocinyharry potterj. k. rowlingjohnny deppjude law
Newt Scamander se vydává na svoje druhé dobrodružství, ve kterém nahání Deppova Grindelwalda. Co na to říkají první recenze? 

Nový "potterovský" film patří mezi největší události konce roku - minimálně proto, že se od Aquamana, Bumblebeeho nebo Marry Poppins nečekají zrovna kvalitativní zázraky. Jistě, první Fantastická zvířata se neproměnila v nějak zásadní kouzelnický biják. Reakce ale byly veskrze spokojené, v pokladnách zůstalo přes 800 milionů dolarů a vůbec se zdálo, že by tahle pětidílná (!) filmová série mohla s klidem fungovat.

Jaká je situace po dvojce? Pokud chcete věřit americkým kritikům, kouzlo rozverné jedničky je ta tam a začíná se dít přesně to, čeho jsme se trochu báli - totiž budovat. J. K. Rowlingová tentokrát neservíruje přímočaré a roztomilé dobrodružství z milovaného světa. Místo toho prý nastupuje zamotané a temné vyplňování mezer před tím, než se všechno pohne kupředu v dalších filmech.

Moc postav, málo zábavného čarování, tuna pomrkávání na předchozí ságu. Druhá Fantastická zvířata se prý zaměřují hlavně na věrné fanoušky Harryho Pottera a zapomínají na to, že by měla být soběstačným blockbusterem s rozumným začátkem a koncem. Pořád se sice máme připravit na skvělé herce a dobře prodané zvraty - s tím ostatně Rowlingová a režírující David Yates nikdy neměli problém. Celkově ale rottenový rating 6,5/10 poukazuje k tomu, že se koná spíš průměrná žánrová jednohubka (vyloženě nadšených recenzí je minimum), která cestu k pátému díly příliš neusnadňuje.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace