Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Karlovy Vary ulovily první hvězdu


ikona
Mr. Hlad
karlovy varyrichard linklaterrobert rodriguez
Do Karlových Varů přijede tvůrce Před úsvitem a Chlapectví Richard Linklater.  

Filmový festival v Karlových Varech sice začne až za pár měsíců, ale organizátoři se neflákají ani v půlce února a už teď se jim povedlo ulovit osobnost, kvůli které si možná začnete plánovat dovolenou. Na 53. ročník filmového festivalu v Karlových Varech totiž přijede Richard Linklater, jeden z nejzajímavějších filmařů současnosti. Není to sice celebrita, jejíž tvář by se na nás v létě smála z každého časopisu a vyprávěla, jak moc se jí líbí v České republice, ale pro filmové fandy jde rozhodně o atraktivní jméno.

 

Linklater má na kontě pět nominací na Oscara a natočil fenomenální Chlapectví, romantickou trilogii Před úsvitem, Před soumrakem a Před půlnocí, ale i výrazně komerčnější (i když určitě ne horší) věci jako Škola ro(c)ku. Letošní karlovarský festival věnuje jednu ze sekcí organizaci Austin Film Society, kterou Linklater založil v roce 1985 a dnes je jejím uměleckým ředitelem. Právě tady vznikaly filmy jako El Mariachi Roberta Rodrigueze, Úkryt Jeffa Nicholse nebo Linklaterův debut Flákač. A všechny tyhle pecky v rámci Made in Texas: Pocta Austin Film Society uvidíte. Celkově bude na programu devět celovečeráků a několik krátkých filmů. Festival začíná 29. června a potrvá až do 7. července. 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace