Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuze k článku Odnikud: Trailer

příspěvky 1 - 7 Napsat příspěvek
reaguje na: Mr. Hlad
Mna osobne ta tema nijak extra neberie (hoci ten stary Norton sa mi kedysi pacil) a ako som povedal, vypisovanie nejakych siahodlych zoznamov podla Google/ IMDb mi pride v kontexte mojho povodneho prispevku zbytocne a irelevantne. 

Ten zbytok vezmem len vseobecne, kedze je z vacsej casti aj tak tvoreny len kvazi-cool sarkastickymi poznamkami, skatulkovanim a prazdnymi domniekami, ktore sa viac tykaju mna ako osoby nez toho, co som realne napisal... 

Ja ten konkretny film a jeho silu neprecenujem. Nevyhladavam ani filmy, ktore ma nezaujimaju alebo mi tematicky nesedia, co neznamena, ze s nimi nikdy nepridem do kontaktu. A kupodivu nemam ani ziadnu preferovanu skupinu filmovych zloduchov. ;) Ze clovek negativne vnima nejaky jav (povedzme salafizmus/wahabizmus alebo masova nekontrolovana migracia) hned nemusi znamenat, ze prechovava odpor voci celym narodom/rasam/nabozenskym skupinam. To opat mieris vedla... Osobne nepotrebujem ku stastiu ani len tu upravenu verziu tohto filmu, nakolko pred "tazkymi dramami", ktore sa snazia byt strasne tematicke a politicky relevantne, uprednostnujem hravost a kreativnost sci-fi/fantasy zanru, pripadne vylet do minulosti, dobry thriller, ci komediu...

Kazdopadne, tvrdit, ze filmy/serialy nesluzia ako prostriedok na odovdzdavanie urcitych ideologickych posolstiev zo strany ich tvorcov divakom (zvlast "tvarnej" mladej generacii) a vytvaranie urciteho obrazu reality, moze len niekto, kto bud nema dostatocny rozhlad alebo niekto, kto si to neuvedomuje z dovodu, ze sa s posolstvami prichadzajucimi z urciteho zdroja takmer bezvyhradne stotoznuje. Dnes je to pritom extra vypukle, a to nie len pokial ide o samotnu produkciu, ale aj v jej informacnom pokryti a sprievodnych diskusiach/kontroverziach. V USA sa jedna o vyslovene celospolocensky kulturno-politicky zapas medzi "liberalmi" a "konzervativcami"    (v oboch pripadoch neraz len takzvanymi) odohravajuci sa sucasne na viacerych bojovych frontoch (media, film, sport, akademicka poda, veda).

Ale ok, ukoncime to s tym, ze nabuduce si v podobnej situacii kusnem do jazyka. ;)
671026
Mna osobne ta tema nijak extra neberie (hoci ten stary Norton sa mi kedysi pacil) a ako som povedal, vypisovanie nejakych siahodlych zoznamov podla Google/ IMDb mi pride v kontexte mojho povodneho prispevku zbytocne a irelevantne.  Ten zbytok vezmem len vseobecne, kedze je z vacsej casti aj tak tvoreny len kvazi-cool sarkastickymi poznamkami, skatulkovanim a prazdnymi domniekami, ktore sa viac tykaju mna ako osoby nez toho, co som realne napisal...  Ja ten konkretny film a jeho silu neprecenujem. Nevyhladavam ani filmy, ktore ma nezaujimaju alebo mi tematicky nesedia, co neznamena, ze s nimi nikdy nepridem do kontaktu. A kupodivu nemam ani ziadnu preferovanu skupinu filmovych zloduchov. ;) Ze clovek negativne vnima nejaky jav (povedzme salafizmus/wahabizmus alebo masova nekontrolovana migracia) hned nemusi znamenat, ze prechovava odpor voci celym narodom/rasam/nabozenskym skupinam. To opat mieris vedla... Osobne nepotrebujem ku stastiu ani len tu upravenu verziu tohto filmu, nakolko pred "tazkymi dramami", ktore sa snazia byt strasne tematicke a politicky relevantne, uprednostnujem hravost a kreativnost sci-fi/fantasy zanru, pripadne vylet do minulosti, dobry thriller, ci komediu... Kazdopadne, tvrdit, ze filmy/serialy nesluzia ako prostriedok na odovdzdavanie urcitych ideologickych posolstiev zo strany ich tvorcov divakom (zvlast "tvarnej" mladej generacii) a vytvaranie urciteho obrazu reality, moze len niekto, kto bud nema dostatocny rozhlad alebo niekto, kto si to neuvedomuje z dovodu, ze sa s posolstvami prichadzajucimi z urciteho zdroja takmer bezvyhradne stotoznuje. Dnes je to pritom extra vypukle, a to nie len pokial ide o samotnu produkciu, ale aj v jej informacnom pokryti a sprievodnych diskusiach/kontroverziach. V USA sa jedna o vyslovene celospolocensky kulturno-politicky zapas medzi "liberalmi" a "konzervativcami"    (v oboch pripadoch neraz len takzvanymi) odohravajuci sa sucasne na viacerych bojovych frontoch (media, film, sport, akademicka poda, veda). Ale ok, ukoncime to s tym, ze nabuduce si v podobnej situacii kusnem do jazyka. ;)
671021
0 -1
reagovat
reaguje na: Cival
Dik za sofistikovanu a podnetnu reakciu. :) Sice sa  ospravedlnujem, ze som tu tuto temo vobec otvoril, ale nakolko je dnes na roznych weboch miesanie politiky do "zabavneho priemyslu" casto sa vyskytujuci jav (videl som to aj v tunajsuch diskusiach), tak som sa nechal trochu uniest a vyuzil prilezitist vyjadrit svoj nazor vyplyvajuci z videnia konkretneho traileru. To ale hned neznamena, ze som nejaky troll, ktory sa tu ocitol len omylom a filmy ho mozne ani nezaujimaju. ;) 
671022
Dik za sofistikovanu a podnetnu reakciu. :) Sice sa  ospravedlnujem, ze som tu tuto temo vobec otvoril, ale nakolko je dnes na roznych weboch miesanie politiky do "zabavneho priemyslu" casto sa vyskytujuci jav (videl som to aj v tunajsuch diskusiach), tak som sa nechal trochu uniest a vyuzil prilezitist vyjadrit svoj nazor vyplyvajuci z videnia konkretneho traileru. To ale hned neznamena, ze som nejaky troll, ktory sa tu ocitol len omylom a filmy ho mozne ani nezaujimaju. ;) 
671019
0 0
reagovat
reaguje na: Amberson
OK, tak to máme dvacet let starého Nortona, dvacet šest let starého Crowa, český film, který nikdo neviděl a jednu fajn věc s Radcliffem, kterou reálně taky nikdo neviděl :) Najde se jich víc, bude jich dost, ne že ne (hooligans a holokaust bych do toho ale teď nerval), ale přijde mi prostě trošku úsměvné na základě traileru na film, který jsi neviděl (pokud tomu dobře rozumím)  psát věci jako „Prist s niecim podobnym v case, ked islamisti kazdy mesiac vykonaju minimalne jeden teroristicky utok v niektorej zo zapadnych metropol (Pariz, Brusel, Londyn, Berlin, Mnichov, Barcelona, Manchester, NYC...), nehovoriac o dalsich masakroch inde vo svete (Petrohrad), ci priamo v moslimskych krajinach (Turecko, Irak, Pakistan, Afganistan, Syria, Egypt...) uz neobstoji ani ako zly vtip...“. To fakt smrdí odznáčkem Islám v ČR nechceme, volením Okamury a znovunalezením vlastenestvím na koncetech Ortelu. Je to film. Nic víc.

Nesedí ti téma? Škoda, ale nedělej z toho revoluci a nějaký důsledek americké levicové hysterie nebo čeho. Máš pocit, že je toho moc? Pusť si Smrt čeká všude, Zero Dark Thirty, půlku filmů s Chuckem Norrisem a Michaelem Dudikoffem nebo dalších asi pět set jiných filmů, ve kterých jsou za zloduchy ti, kteří ti vyhovují. Ale dělat z jednoho filmu něco takhle zásadního je asi stejně směšné jako začít bít na poplach, protože ti kousek od baráku otevřeli kebabárnu. Furt tam máš dalších padesát hospod. 

Nepřeceňuj ten film a ani jeho sílu. Vypadá to prostě srandovně. 
A mimochodem bulíš. A je to směšné. Jestli to dělají i na jiných webech, je jejich problém. Ale tady to je prostě směšné. Snažit se bojovat za lepší svět na MovieZone k ničemu nepovede. Jen k debilně dlouhý diskusi.

Jestli by vznikl nebo nevznikl ten film, který popisuješ, to nevím, ale počítám, že pokud ho svět nebo publikum potřebovali a někdo ho natočit chtěl, tak ho natočil. A Ještírci, Soros ani neomarxisticko-nihilisticko-anarchistická klika s tím nic neudělají. Ale nepátrám po něm. Proč? Protože tohle téma mě nebere, stejně jako indie dramata o lidech, co objevují svou homosexualitu. A víš co? Nechodím na ně. Čumím na Brawl in Cell Block 99 a je mi dobře a díky tomu se nikdy nedostanu do situace, že bych psal do diskuse něco o tom, jak v současném světě někdo lidem cpe představu hodných muslimů/citlivých homosexuálů a jak mě to strašně vadí. Filmů, které se ti budou líbit, sednou ti do nálady, myšlenkového rozpoložení nebo jejich tvůrci pojedou stejnou názorovou vlnu jako ty, je určitě dost.  Tak si je prostě užij, ne?
671021
OK, tak to máme dvacet let starého Nortona, dvacet šest let starého Crowa, český film, který nikdo neviděl a jednu fajn věc s Radcliffem, kterou reálně taky nikdo neviděl :) Najde se jich víc, bude jich dost, ne že ne (hooligans a holokaust bych do toho ale teď nerval), ale přijde mi prostě trošku úsměvné na základě traileru na film, který jsi neviděl (pokud tomu dobře rozumím)  psát věci jako „Prist s niecim podobnym v case, ked islamisti kazdy mesiac vykonaju minimalne jeden teroristicky utok v niektorej zo zapadnych metropol (Pariz, Brusel, Londyn, Berlin, Mnichov, Barcelona, Manchester, NYC...), nehovoriac o dalsich masakroch inde vo svete (Petrohrad), ci priamo v moslimskych krajinach (Turecko, Irak, Pakistan, Afganistan, Syria, Egypt...) uz neobstoji ani ako zly vtip...“. To fakt smrdí odznáčkem Islám v ČR nechceme, volením Okamury a znovunalezením vlastenestvím na koncetech Ortelu. Je to film. Nic víc. Nesedí ti téma? Škoda, ale nedělej z toho revoluci a nějaký důsledek americké levicové hysterie nebo čeho. Máš pocit, že je toho moc? Pusť si Smrt čeká všude, Zero Dark Thirty, půlku filmů s Chuckem Norrisem a Michaelem Dudikoffem nebo dalších asi pět set jiných filmů, ve kterých jsou za zloduchy ti, kteří ti vyhovují. Ale dělat z jednoho filmu něco takhle zásadního je asi stejně směšné jako začít bít na poplach, protože ti kousek od baráku otevřeli kebabárnu. Furt tam máš dalších padesát hospod.  Nepřeceňuj ten film a ani jeho sílu. Vypadá to prostě srandovně.  A mimochodem bulíš. A je to směšné. Jestli to dělají i na jiných webech, je jejich problém. Ale tady to je prostě směšné. Snažit se bojovat za lepší svět na MovieZone k ničemu nepovede. Jen k debilně dlouhý diskusi. Jestli by vznikl nebo nevznikl ten film, který popisuješ, to nevím, ale počítám, že pokud ho svět nebo publikum potřebovali a někdo ho natočit chtěl, tak ho natočil. A Ještírci, Soros ani neomarxisticko-nihilisticko-anarchistická klika s tím nic neudělají. Ale nepátrám po něm. Proč? Protože tohle téma mě nebere, stejně jako indie dramata o lidech, co objevují svou homosexualitu. A víš co? Nechodím na ně. Čumím na Brawl in Cell Block 99 a je mi dobře a díky tomu se nikdy nedostanu do situace, že bych psal do diskuse něco o tom, jak v současném světě někdo lidem cpe představu hodných muslimů/citlivých homosexuálů a jak mě to strašně vadí. Filmů, které se ti budou líbit, sednou ti do nálady, myšlenkového rozpoložení nebo jejich tvůrci pojedou stejnou názorovou vlnu jako ty, je určitě dost.  Tak si je prostě užij, ne?
671014
4 0
reagují: Amberson
reagovat
reaguje na: Amberson
Jdi se zeptat na Novinky, tam ti určitě řeknou, že jo a budeš šťastný.
671019
Jdi se zeptat na Novinky, tam ti určitě řeknou, že jo a budeš šťastný.
671014
0 0
reagují: Amberson
reagovat
reaguje na: Mr. Hlad
Kult hakoveho kriza, Moj pes Killer, Romper Stomper, Imperium... Urcite sa ich najde dost, zvlast ak clovek zacne lovit v nezavislo-artovych vodach. Okrem toho existuju aj filmy s pribuznou tematikou futbalovych ultras/hooligans a o snimkach o holocauste, ktore tuto temu reflektuju predovsetkym, sa ani nema zmysel bavit. Tych su stovky a prakticky kazdy rok sa nejaka uchadza o filmove ceny. 

Kolko ich poznam a kolko ich je celkovo ale v zasade nie je dolezite, lebo to priamo nesuvisi s tym, o com som povodne pisal. A navyse sa da ocakavat, ze filmy tohto typu sa do buducnosti zacnu objavovat castejsie, nakolko americka lavica aktualne zije hysteriou z rozmachu bielych supremacistov, ktori sa vraj pokusaju ovladnut krajinu, pricom sa im uz podarilo dosadit do Bieleho domu cloveka, ktory je stelesnenim Hitlera. :) V Europe je situacia, pokial ide o to, co je medialne povazovane za hlavne hrozby a problemy sucasnosti, dost podobna... 

A inak, preco musi byt vyjadrenie nejakeho nazoru, hoci aj nekorektneho, hned vyplakavanim? Pritom paradoxne sa da povedat, ze mnozstvo obsahu zahranicnych filmovych webov je dnes tvorene vyplakavanim nad roznymi pseudokazami typu whitewashing, malo diverzity, hento uraza tamtu skupinu ludi a pod. Politicke spravodajstvo na tom, pokial ide o vyplakavanie, nie je o moc lepsie... Toto by bolo naozaj na dlhu o-t debatu, ale este sa vratim k tej tvojej otazke - len to otocim... Kolko vaznych dram, ktore sa idealne tesia aj kritickeme uznaniu, bolo natocenych o fanatickom islamizme? Nie nejakych beckovych akcnakov alebo vseobimajucich pribehov, kde je vsetko relativne a sive... A este zasadnejsia otazka, vznikol by v dnesnom Nemecku tento isty film, keby antagonistami (ku ktorym ma divak aj naozaj citit odpor) boli islamisti s migracnym pozadim a zabity otec s dietatom etnicki Nemci? Keby aj vznikol, nevyplakavala by nemecka tlac a aktivisti, ze film propaguje nenavist/xenofobiu a nebol by jeho autor oznacovany za nacka?
671014
Kult hakoveho kriza, Moj pes Killer, Romper Stomper, Imperium... Urcite sa ich najde dost, zvlast ak clovek zacne lovit v nezavislo-artovych vodach. Okrem toho existuju aj filmy s pribuznou tematikou futbalovych ultras/hooligans a o snimkach o holocauste, ktore tuto temu reflektuju predovsetkym, sa ani nema zmysel bavit. Tych su stovky a prakticky kazdy rok sa nejaka uchadza o filmove ceny.  Kolko ich poznam a kolko ich je celkovo ale v zasade nie je dolezite, lebo to priamo nesuvisi s tym, o com som povodne pisal. A navyse sa da ocakavat, ze filmy tohto typu sa do buducnosti zacnu objavovat castejsie, nakolko americka lavica aktualne zije hysteriou z rozmachu bielych supremacistov, ktori sa vraj pokusaju ovladnut krajinu, pricom sa im uz podarilo dosadit do Bieleho domu cloveka, ktory je stelesnenim Hitlera. :) V Europe je situacia, pokial ide o to, co je medialne povazovane za hlavne hrozby a problemy sucasnosti, dost podobna...  A inak, preco musi byt vyjadrenie nejakeho nazoru, hoci aj nekorektneho, hned vyplakavanim? Pritom paradoxne sa da povedat, ze mnozstvo obsahu zahranicnych filmovych webov je dnes tvorene vyplakavanim nad roznymi pseudokazami typu whitewashing, malo diverzity, hento uraza tamtu skupinu ludi a pod. Politicke spravodajstvo na tom, pokial ide o vyplakavanie, nie je o moc lepsie... Toto by bolo naozaj na dlhu o-t debatu, ale este sa vratim k tej tvojej otazke - len to otocim... Kolko vaznych dram, ktore sa idealne tesia aj kritickeme uznaniu, bolo natocenych o fanatickom islamizme? Nie nejakych beckovych akcnakov alebo vseobimajucich pribehov, kde je vsetko relativne a sive... A este zasadnejsia otazka, vznikol by v dnesnom Nemecku tento isty film, keby antagonistami (ku ktorym ma divak aj naozaj citit odpor) boli islamisti s migracnym pozadim a zabity otec s dietatom etnicki Nemci? Keby aj vznikol, nevyplakavala by nemecka tlac a aktivisti, ze film propaguje nenavist/xenofobiu a nebol by jeho autor oznacovany za nacka?
670905
0 0
reagují: Mr. Hlad, Cival
reagovat
reaguje na: Amberson
A kolik prosím tě znáš filmů s tématikou pravicového extrémismu, že tě to donutilo napsat takhle dlouhý ubrečený komentář? Protože mě takhle v 00:52 v noci napadá vlastně akorát Patriot se Seagalem, ale těch o blízkovýchodních teroristech bych ti dokázal vysypat bez přemýšlení tak dvacet. 

Je to film (a podle všeho dobrý). Ne útok evropské hodnoty nebo tak něco. 
670905
A kolik prosím tě znáš filmů s tématikou pravicového extrémismu, že tě to donutilo napsat takhle dlouhý ubrečený komentář? Protože mě takhle v 00:52 v noci napadá vlastně akorát Patriot se Seagalem, ale těch o blízkovýchodních teroristech bych ti dokázal vysypat bez přemýšlení tak dvacet.  Je to film (a podle všeho dobrý). Ne útok evropské hodnoty nebo tak něco. 
670902
4 0
reagují: Amberson
reagovat
Chapem to spravne, ze film pojednava o terorizme s pravicovo-extremistickym, resp. neonacistickym pozadim, ktoreho obetou je multikulti rodinka hlavnej hrdinky? Prist s niecim podobnym v case, ked islamisti kazdy mesiac vykonaju minimalne jeden teroristicky utok v niektorej zo zapadnych metropol (Pariz, Brusel, Londyn, Berlin, Mnichov, Barcelona, Manchester, NYC...),  nehovoriac o dalsich masakroch inde vo svete (Petrohrad), ci priamo v moslimskych krajinach (Turecko, Irak, Pakistan, Afganistan, Syria, Egypt...) uz neobstoji ani ako zly vtip... Presne agitka tohto typu ten pravicovy radikalizmus rozduchava a posilnuje. Jedna vec je kazdy rok ucelovo tocit a ovencovat cenami filmy/serialy o diskriminacii tej ci onej vyselektovanej minority. Podla mna toto sustavne pripominanie historickych krivd, sebamrskanie a hlavne zvelicovanie problemu vo vztahu k sucasnosti polarizuje spolocnost a vytvara nedoveru/napatie medzi minoritami a majoritou. Stale vsak mozno povedat, ze rasizmus/diskriminacia naozaj tvoria tienistu stranku historie a do istej miery su to aj nadalej existujuce spolocenske problemy, i ked ich rozsah sa podla mna znacne a casto  zamerne precenuje. Snazit sa vsak vytvarat dojem, ze este aj pokial ide o terorizmus je najvacsim problemom dneska pravicovy extremizmus a nie fanaticky islamizmus, je uz trochu moc a az prilis to bije do oci... Prirovnal by som to k situacii, keby niekto na kampan #MeToo zareagoval natocenim filmu o muzovi, ktory celi obtazovaniu na pracovisku zo strany svojich kolegyn/sefky. Aj k takym pripadom nepochybne dochadza, ale asi to nie je v tomto ohlade ten najzavaznejsi a najvypuklejsi problem.
670902
Chapem to spravne, ze film pojednava o terorizme s pravicovo-extremistickym, resp. neonacistickym pozadim, ktoreho obetou je multikulti rodinka hlavnej hrdinky? Prist s niecim podobnym v case, ked islamisti kazdy mesiac vykonaju minimalne jeden teroristicky utok v niektorej zo zapadnych metropol (Pariz, Brusel, Londyn, Berlin, Mnichov, Barcelona, Manchester, NYC...),  nehovoriac o dalsich masakroch inde vo svete (Petrohrad), ci priamo v moslimskych krajinach (Turecko, Irak, Pakistan, Afganistan, Syria, Egypt...) uz neobstoji ani ako zly vtip... Presne agitka tohto typu ten pravicovy radikalizmus rozduchava a posilnuje. Jedna vec je kazdy rok ucelovo tocit a ovencovat cenami filmy/serialy o diskriminacii tej ci onej vyselektovanej minority. Podla mna toto sustavne pripominanie historickych krivd, sebamrskanie a hlavne zvelicovanie problemu vo vztahu k sucasnosti polarizuje spolocnost a vytvara nedoveru/napatie medzi minoritami a majoritou. Stale vsak mozno povedat, ze rasizmus/diskriminacia naozaj tvoria tienistu stranku historie a do istej miery su to aj nadalej existujuce spolocenske problemy, i ked ich rozsah sa podla mna znacne a casto  zamerne precenuje. Snazit sa vsak vytvarat dojem, ze este aj pokial ide o terorizmus je najvacsim problemom dneska pravicovy extremizmus a nie fanaticky islamizmus, je uz trochu moc a az prilis to bije do oci... Prirovnal by som to k situacii, keby niekto na kampan #MeToo zareagoval natocenim filmu o muzovi, ktory celi obtazovaniu na pracovisku zo strany svojich kolegyn/sefky. Aj k takym pripadom nepochybne dochadza, ale asi to nie je v tomto ohlade ten najzavaznejsi a najvypuklejsi problem.
0 0
reagují: Mr. Hlad
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se