Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

První dojmy: Zmizelá


ikona
Mr. Hlad
david fincher první dojmy
Ještě před recenzí vám prozradíme, jestli se na novou detektivku Davida Finchera máte těšit, nebo se jí bát 

David Fincher nemusí nikoho přesvědčovat o svém režisérském umění a Gillan Flynn zase patří k nejzajímavějším autorkám detektivek současnosti. Když tedy ti dva spojili síly u adaptace její Zmizelé, byli natěšení nejen fandové předlohy, ale i filmových kriminálek. My už jsme příběh, ve kterém Ben Affleck zjišťuje, co se vlastně stalo s jeho manželkou, viděli. Recenzi očekávejte v nejbližších dnech, ale první dojmy snad naznačí, jaké hodnocení pod ní bude napsané.

Jak to vidí Cival:
David Fincher nikdy nenatočí špatný film. Tím si můžeme být jistí. Řemeslo totiž má málokdo v malíku tak jako on. Pořád nenajdete lepší volbu na adaptování kriminálních bestsellerů - dokonalý souzvuk s předlohou, tak jako jsme si ho užili u mistrovské adaptace Klubu rváčů už ale čekat nejspíě nemůžeme. Nezrodí se totální majstrštyk, jeden z nejzajímavějších projektů roku ale pořád může, tak jako u Zmizelé, výborné a sofistikované knížky o jednom pátrání a jednom manželství, převedené pečlivě v napínák s přesahem. Film nesmrdí papírem, působí velmi živě a strhujícně v těch dvou zlomových pasážích, ve kterých by měl nejvíc udeřit. Zbytek je vtahující řemeslná jistota, s adekvátními herci a velmi důmyslnými linkami ve scénáři, jež z téhle vztahové kriminálky dělají jeden z nejnapínavějších a nejpoutavějších projektů roku. Rosamund Pike je tu mimochodem opravdu skvělá, oscarová nominace jistá stejně jako pro autorku knihy a adaptovaného scénáře Gillian Flynn.

Jak to vidí Mr. Hlad:
Přiznám se, že Zmizelá mě z trailerů nepřesvědčila, ale když jsem viděl výsledek, celkem chápu, že udělat podle takového příběhu nějakou zajímavější kampaň, by asi nešlo. V kině jsem byl zvědavý spíš na to, co předvede Fincher než na samotnou zápletku, ale nakonec jsem odcházel spokojený. Velmi. I přes téměř 150 minut totiž Zmizelá neskutečně rychle utíká a díky zajímavým postavám a faktu, že tvůrci se s nimi moc nemažou a nechají je v jejich průserech pořádně vykoupat, film každých pár minut překvapí. Nečekejte laciné a z prstu vycucané zvraty, tady se musela snažit autorka předlohy i režisér, ale naštěstí to oba zvládli brilantně. Nejspíš si ani nevšimnete, že hrdinovi, jemuž jste drželi půl hodiny palce, najednou přejete to nejhorší. A pak zase naopak. Zmizelá, ačkoliv nejde o nějak zvlášť akční podívanou, dokáže bez problémů až do konce sypat jeden zvrat za druhým, hrát si vaším očekáváním i emocemi a překvapovat. Jen víc takových filmů!

© copyright 2000 - 2019.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace