Watchmeni podle Gilliama


ikona
KarelR
terry gilliamwatchmen
Jak mohla vypadat adaptace Mooreovy comicsové klasiky? 

Joel Silver, legendární producent Smrtonosné pasti, Predátora nebo Matrixů, momentálně propaguje neesonovský thriller Non-Stop. V jednom z rozhovorů se ale nečekaně rozpovídal o Watchmenech, jejichž adaptaci dlouho chystal s Terrym Gilliamem. Snyderova verze se mu nakonec moc líbila. Prý se ale přehnaně držela comicsu, což tu Gilliamovu rozhodně netížilo:

Terry odvyprávěl prakticky stejný příběh jako je v comicsu. Místo té mezigalaktické věci, která se mu zdála příliš složitá a pošetilá, se ale zaměřil na to, jak existence doktora Manhattana změnila rovnováhu světové ekonomiky a politiky. Podle něj právě tahle postava změnila realitu. Jeho Ozymandias tedy Manhattana přesvědčil, aby se vrátil v čase a zabránil vlastnímu stvoření. Byl ostatně jedinou postavou s nadpřirozenými schopnostmi, takže se vrátil a zabránil svojí přeměně v doktora Manhattana, což vyústilo v přenesení Watchmenů do comicsu.

 

Na konci se tak trojice postav, myslím že Rorschach, Nite Owl a Silk Spetre, ocitla na Times Square, kde si malý kluk četl comics. Místo postav z nich ale byli jen obyčejní lidé, kteří se za ty postavy převlékli. A ten kluk vykřikl: "Hej, vypadáte jako hrdinové z mého comicsu!" Bylo to velice chytré, jasné a uspokojivě to zakončilo celý příběh, ale bohužel jsme to nikdy nenatočili. Teď už je to jen voda pod mostem.

Přijde vám Gilliamův nápad zajímavý? Anebo jste spokojenější s téměř doslovnou adaptací od Snydera? Dejte vědět v diskuzi.

---

Vytáhni v hospodě: Po Gilliamově odchodu se kolem Watchmenů motali Darren Aronofsky a Paul Greengrass.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace