Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuze k článku Zmizení: Blu-ray

příspěvky 1 - 4 Napsat příspěvek
Je nutno si uvědomit, že né každý štáb má sílu dělat zároveň s natáčením i making off... A i kdyby třeba přítomní filmaři za kamerou byli zvyklí, či nezaleklí kamer namířených na ně (což je ostatně poměrně častý jev - viz Nolan), pak samotné záběry z placu nestačí. Musí se tomu dát nějaký rámec a většinou to vyžaduje dlouhé rozhovory, navíc tématicky úzce zaměřené (a ne to, co se děje při premiérách filmů)... A musí se mít co řešit. V tomhle ohledu je Zmizení opravdu malým filmem - technicky sice na jedničku, ale nic, o čem by se dalo mluvit jinak, než "Jo, Roger Deakins je borec, se světlem to vážně umí" atd. Ano, já by sem rád, aby mi film rozpitvali podobně jako všechny poslední Fincherovky, ale u tohohle filmu o to budu v naprosté menšině... A proto minimum bonusů (které se Jirko jen tak nerozmnoží ;) - nemají jak).
Na audiokomentáře se v dnešní době už ve většině případů zcela dlabe a dopřávají si jich jen úplně ty největší pecky a nebo ablolutní klasiky (Criterion naštěstí nepolevuje), takže mě ani nepřekvapuje, že tady chybí (ale zrovna ten by ostatně dost potěšil).
WB navíc obdařuje BD vydání silnými bonusy jen největší klenoty - z minulého léta: MoS - necelá třičtvrtě hodina povrchních bonusů na hlavním disku, exkluzivně v US pak druhá placka se Snyderem oblíbeným MMM komentářem (a víceméně vykryje dlouhý tématický dokument - osobně ale tomuhle druhu zákulisních drbů neholduju a dost mi vadí. Bohužel u Supermana není zbytí, ty informace nikde jinde nenajdete), který je ale splácán s filmem natvrdo.
Gadsby - poměrně kvalitní hodina a půl bonusů na hlavním disku, ale jsou to všechno tématické dokumenty a jako celek se to informačně dost rozpadá. Chybí Celkový dokument, nebo audiokomentář.
Pacifik Rim - sice s bonusovou plackou, ale ve výsledku dost ubohoučké provedení (krom deníku režiséra, který je prej informačně zajímavý).
Jack a Obři - jen velice povrchních deset minut bonusů. A zrovna tady věřím, že v šuplíku mají materiálu pro kvalitní bonusy hromady (protože Singer).

Určitě sem na něco zapoměl, ale ten dnešní trend je bohužel proti bonusům. Je jen velmi úzká skupinka lidí, které opravdu zajímají a pro zbytek je to jen další "něco", co si málokdy pustí (jestli vůbec)...
286745
Je nutno si uvědomit, že né každý štáb má sílu dělat zároveň s natáčením i making off... A i kdyby třeba přítomní filmaři za kamerou byli zvyklí, či nezaleklí kamer namířených na ně (což je ostatně poměrně častý jev - viz Nolan), pak samotné záběry z placu nestačí. Musí se tomu dát nějaký rámec a většinou to vyžaduje dlouhé rozhovory, navíc tématicky úzce zaměřené (a ne to, co se děje při premiérách filmů)... A musí se mít co řešit. V tomhle ohledu je Zmizení opravdu malým filmem - technicky sice na jedničku, ale nic, o čem by se dalo mluvit jinak, než "Jo, Roger Deakins je borec, se světlem to vážně umí" atd. Ano, já by sem rád, aby mi film rozpitvali podobně jako všechny poslední Fincherovky, ale u tohohle filmu o to budu v naprosté menšině... A proto minimum bonusů (které se Jirko jen tak nerozmnoží ;) - nemají jak). Na audiokomentáře se v dnešní době už ve většině případů zcela dlabe a dopřávají si jich jen úplně ty největší pecky a nebo ablolutní klasiky (Criterion naštěstí nepolevuje), takže mě ani nepřekvapuje, že tady chybí (ale zrovna ten by ostatně dost potěšil). WB navíc obdařuje BD vydání silnými bonusy jen největší klenoty - z minulého léta: MoS - necelá třičtvrtě hodina povrchních bonusů na hlavním disku, exkluzivně v US pak druhá placka se Snyderem oblíbeným MMM komentářem (a víceméně vykryje dlouhý tématický dokument - osobně ale tomuhle druhu zákulisních drbů neholduju a dost mi vadí. Bohužel u Supermana není zbytí, ty informace nikde jinde nenajdete), který je ale splácán s filmem natvrdo. Gadsby - poměrně kvalitní hodina a půl bonusů na hlavním disku, ale jsou to všechno tématické dokumenty a jako celek se to informačně dost rozpadá. Chybí Celkový dokument, nebo audiokomentář. Pacifik Rim - sice s bonusovou plackou, ale ve výsledku dost ubohoučké provedení (krom deníku režiséra, který je prej informačně zajímavý). Jack a Obři - jen velice povrchních deset minut bonusů. A zrovna tady věřím, že v šuplíku mají materiálu pro kvalitní bonusy hromady (protože Singer). Určitě sem na něco zapoměl, ale ten dnešní trend je bohužel proti bonusům. Je jen velmi úzká skupinka lidí, které opravdu zajímají a pro zbytek je to jen další "něco", co si málokdy pustí (jestli vůbec)...
0 0
reagovat
Skvelý kus, určite vlaňajšia TOP 10.
286741
Skvelý kus, určite vlaňajšia TOP 10.
0 0
reagovat

TedGeorge

Well... or that :D

Ale Amerika má to co my a zrovna u tohohle něco šetřit na re-edici? To se mi moc nezdá.
286722
Well... or that *:D* Ale Amerika má to co my a zrovna u tohohle něco šetřit na re-edici? To se mi moc nezdá.
TedGeorge
0 0
reagovat
Nechci bejt za kazišuka a zbytečně rozporovat kvalitní recenzi, ale věta "Villeneuve nebo studio ale nespíš usoudili, že se to u tak malého titulu nevyplatí" mi moc nesedí.

1. Není to malý film. Rozpočet byl 46 milionů dolarů, což je skoro miliarda. Warneři museli Villeneuveovi hodně věřit. Byl to jeho fakticky první studiovej film, a něco mě říká, že kdyby k tomu nepřekecal Jackmana, tak studio nekejvne.

2. Co se těch bonusů týče, tak tohle fakt neplatí u studiovejch filmů. Tám jsou to stálý a předpokládaný náklady. Bonusů o natáčení vzniklo jistě mraky, jenom si to šetří na další vydání (nevím jak je na tom s bonusama svět) nebo to osekali pro Východní Evropu, případně (hůř) jenom pro naši kotlinu...

Jinak v kině samozřejmě pecka, ale nějak zvlášť u toho filmu netoužím "trpět" znovu. Jednou bohatě stačilo. Brrr
286721
Nechci bejt za kazišuka a zbytečně rozporovat kvalitní recenzi, ale věta "Villeneuve nebo studio ale nespíš usoudili, že se to u tak malého titulu nevyplatí" mi moc nesedí. 1. Není to malý film. Rozpočet byl 46 milionů dolarů, což je skoro miliarda. Warneři museli Villeneuveovi hodně věřit. Byl to jeho fakticky první studiovej film, a něco mě říká, že kdyby k tomu nepřekecal Jackmana, tak studio nekejvne. 2. Co se těch bonusů týče, tak tohle fakt neplatí u studiovejch filmů. Tám jsou to stálý a předpokládaný náklady. Bonusů o natáčení vzniklo jistě mraky, jenom si to šetří na další vydání (nevím jak je na tom s bonusama svět) nebo to osekali pro Východní Evropu, případně (hůř) jenom pro naši kotlinu... Jinak v kině samozřejmě pecka, ale nějak zvlášť u toho filmu netoužím "trpět" znovu. Jednou bohatě stačilo. Brrr
0 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se