Tato stránka používá cookies. Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.

Bourne bez Bournea pokračuje


ikona
KarelR
bournebourne 5bourne legacyjeremy renner
Je to značka? Tak se musí natočit další díl! 

Bourneův odkaz patří mezi nejméně výrazné blockbustery minulého roku a při rozpočtu 125 milionů dolarů z diváků vytáhl "pouze" 276. I přesto, že jde o druhý nejméně výdělečný díl série (jednička utržila 214, ale taky byla o 65 milionů levnější), se brzy po premiéře mluvilo o pokračování... protože to tak nějak patří k hollywoodskému koloritu. Po nadějných slibech, jež dokonce opatrně doufaly v týmovku s Rennerem a Damonem, se ale rok nepřišlo s ničím hmatatelnějším. Až doteď.

 

V Universalu si zřejmě museli uvědomit, že na Jasonovo dědictví tak trochu zapomněli, a tak najali scenáristu pátého dílu. Je jím Anthony Peckham, jenž pomáhal s prvním Downeyho Sherlockem, což by mohlo znamenat, že to Universal tentokrát zkusí divácky příznivější cestou. Obvykle totiž Bourneovky rozjížděl Tony Gilroy. Ten ale ve čtyřce přišel s nezajímavým hrdinou, magickými pilulkami a bořením Greengrassovy trojky, takže by nebylo překvapením, kdyby ho studio buď odstavilo, nebo mu daleko víc hledělo přes rameno.

Nicméně, co bude Jeremy Renner vyvádět po útěku z Manily? To asi zatím neví ani samotný Peckham. Dá se ale předpokládat, že se mimo Aarona Crosse vrátí i postavy Rachel Weisz a Edwarda Nortona, a že nás čeká další bitva o vysoké posty v CIA. Universal by určitě zaplesal nad jakoukoliv účastí Matta Damona. Ten ale několikrát zdůraznil, že si nedovede představit důvod pro Bourneův návrat před kameru, tudíž na něj můžeme zapomenout. B tým to bude muset zvládnout bez něj, snad se tedy napodruhé přitlačí na razanci příběhu a ubere na špiónském levelování, u kterého se bila průhlednost s otravností.

 

Čeká nás pokus o velký akčňák? Nebo spíš o kompaktní thriller? Cokoliv bude lepší než další trumfovačka operací Blackbriar, Threadstone, Outcome a LARX, ve kterých musela mít půlka diváků slušný guláš. Cokoliv!

---

Vytáhni v hospodě: Robert Ludlum napsal jen tři romány s Jasonem Bournem. Sérii po jeho smrti v roce 2001 převzal Eric Van Lustbader, který letos v prosinci vydá už osmou knihu s titulním hrdinou.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace