Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

BloodRayne: Recenze


ikona
imf
 

Je to letos nějak divně nahnutý. Filmy od kterých bych očekával průměr, vypadají jako sračky a ty skutečné sračky přestávají být opravdově zábavné. Takhle filozoficky jsem přemítal po skončení Bloodrayne. Filmu na kterém byly k smíchu jen úvodní titulky (díky neuvěřitelné koncentraci známých jmen) a který je přesto trestuhodně špatný. Co se to s tebou stalo, Uwe? Loni si s tebou vytřel zadek i Peter Hyams a Bloodrayne je přes všechny tvoje pokusy jen mexickou telenovelou a největší historickou skládkou slavných jmen. Zatímco House of the Dead a Alone in the Dark byly k popukání, Bloodrayne je "pouze" zneklidňující".

Jestli však něco zůstalo při starém, je to nesourodost děje a Bollovy nekonvenční taktiky. Najmout si prostitutky místo hereček, protože ho to přijde levněji, tomu říkám skutečný kauf. Inu německá důkladnost se vždycky musí někde projevit. Ve skutečnosti ty odhalené ženštiny oblézající Meat Loafa hrají jen o něco málo hůř, než křečovitá Michelle Rodriguez a přísně asexuální Kristanna Loken. Její Rayne je dhampir, kříženec člověka s upírem a zároveň dcera Bena Kingsleyho (upřímnou soustrast ;). Nemá ráda svěcenou vodu, ale může bez problémů nosit růženec, ráda saje krev a oddává se nezřízeným sexuálním hrátkám (pro zájemce o její odhalený hrudník... celá ta scéna je opět... zneklidňující ;).

Stejně jako Alone in the Dark plyne Bloodrayne odnikud nikam a čím dříve ho přestanete analyzovat, tím lépe pro vás. Rayne zkrátka upaluje na koni od čerta k ďáblu, což je prezentováno kamerovými obíhačkami ukradenými z LOTRa (Boll však nedisponuje stejnými jeřáby a tak jsou jeho jízdy mnohem chudší), občas v nějakém klášteře absorbuje cizí oko (chtěl bych říct vypije, ale bohužel se tak nestane), nebo si nechá poradit od rumunské vykladačky karet, aby se nakonec srazila s triem lovců z ligy proti penetraci krků. Nevím, jestli mám víc brečet nad toporností Michelle Rodriguez nebo hereckou kapitulací Michaela Madsena. Jediná svéprávná osoba tak žije na zámku a vytrvale si dělá legraci z Billyho Zanea. Ben Kingsley totiž svého agenta loni pověřil jednoduchým úkolem - najdi mi dva pokud možno nejhorší scénáře, aby lidi viděli, že mám pořád ještě koule. K čemu oscarový výkon, Ben dokazuje, že se na stará kolena ještě umí odvázat. Jeho tupé z Lovců dinosaurů a hláška "Ungrateful bitch" z Bloodrayne zůstanou v mé paměti navěky. Díky, Bene.

Jestli své naděje upíráte k ostatním prvkům filmu, jste buď nezdravě naivní, nebo doposud nepostižení Bollovou tvorbou. Mezi informacemi z doslechu a zážitkem na vlastní kůži je totiž diametrální rozdíl. Člověk prostě nevěří tomu, jak dokáže tenhle vořech z Wermelkirchenu několika přesně mířenými tahy poslat do pekel sebenadějnější akční scénu. Kdo se těšil na speciální zbraně, kterými vládne hlavní hrdinka hry, ten může být ukojen tak maximálně jejich existencí ve filmu. Kristanna je ale používá jako vařečky a když dojde na akční maso, pomáhá si Boll epileptickým střihem, trhanými zrychlovačkami a dalšími fintami z manuálu "Deset způsobů jak si zkazit oči". Do stejné knihy patří i agresivní barevné filtry, ze kterých by i Michael Bay dostal kopřivku... občas to sice funguje, ale levná produkce ukáže své růžky, kdykoliv se dá kamera do pohybu, nebo někdo začne odříkávat text.

V takových chvílích vás jednoduše přestane bavit život a pokud navíc venku svítí sluníčko a zelená se tráva, začnete přemýšlet nad smysluplností svého počínání. Recenzování filmů je holt někdy těžká práce, ale někdo jí dělat musí. Já jenom doufal, že Uwe mi to zpříjemní nějakým kardinálním průšvihem a on místo toho vyprodukoval sice stále ještě nestravitelný, ale přesto "už" podprůměr, navíc chvalitebně kořeněný množstvím krve a explicitních záběrů.

Je to zkrátka dilema. Uwe nám dospívá a metodou pokus-omyl se chystá prokousat do fáze, kdy jeho filmy budou už jen nesnesitelně špatné. Bloodrayne je prvním dítětem tohoto neutěšeného trendu a jakkoliv bych měl Uwemu gratulovat ke třem hvězdičkám, jsem až nemístně naštvaný. Natáčet špatné filmy, to chce talent... nenech si ho sebrat Uwe! Nezapomínej, jak příjemné je čnít z řady. :)

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (23)

Verdikt

avatar3/10

imfHodnocení redakce

 • avatar2/10

  Mr. Hlad

 • avatar2/10

  KarelR


Hodnocení čtenářů

 • avatar2/10

  novoten

 • avatar1/10

  Jeržik

 • avatar2/10

  Georgee

 • avatar2/10

  Kordus

 • avatar2/10

  kuzma.kuzmic

 • avatar2/10

  smegjacob

 • avatar3/10

  crimson_moon

 • avatar1/10

  christinecka

 • avatar1/10

  PraSiteL

 • avatar2/10

  Ragnarok

 • avatar2/10

  Blueapple

 • avatar3/10

  M. zaplman

© copyright 2000 - 2021.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace