Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Velký sen Stevena Spielberga


ikona
Mr. Hlad
steven spielberg
 

Steven Spielberg dobře ví, že má v Hollywoodu pozici jako nikdo jiný. Když si chce něco natočit, prostě to natočí, protože zkrátka může. I on má ale vysněné projekty, na které si musí počkat. Někdy ale to čekání stojí za to. Spielberg má totiž v ruce konečně práva na životopis někoho, kdo je opravdu zajímavý kdo se dosud – poměrně překvapivě – na plátna kin nepodíval.

Tím někým je Martin Luther King. Nejmladší člověk oceněný Nobelovou cenou za mír, dost možná nejvýznamnější bojovník za lidská práva ve dvacátém století a ikona, s níž se může srovnávat snad jen Elvis. Černošský aktivista, o jehož „I have a dream“ projevu slyšel snad každý, byl zastřelen už ve svých devětatřiceti letech, ale i tak se do historie zapsal podstatně výrazněji než většina osobností, o nichž se dnes točí životopisy a jejichž představitelé si každý rok chodí pro Oscara. Film, jenž vznikne v produkci Stevena Spielberga (zatím není potvrzeno, zda se postaví i za kameru), bude prvním Kingovým životopisem, který bude mít požehnání od jeho potomků. Otázka je tedy jednoduchá – Denzel Washington, Jamie Foxx, Don Cheadle nebo Terrence Howard? Sean Penn je díky bohu snad ze hry.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace