Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Emmerich na roztrhání


ikona
imf
roland emmerich
 

Na jeho prehistorickou řež 10,000 B.C. sice až tak zvědaví nejsme, ale vypadá to, že jeho další film bude mít v názvu mnohem zajímavější, poměrně nedaleký letopočet. A bude se v něm zase ničit ostošest. Mimozemšťany a tornáda ovšem nahradí nefalšovaná apokalypsa. Kdo se vyzná v mayském kalendáři, ten jistě ví, že 21. prosince 2012 skončí třináctý cyklus bůhvíčeho a svět se změní. A tím nemyslíme nějaké kosmetické drobnosti jako že se místo růžového toaletního papíru začne prodávat modrý. Podle těch horších předpovědí nastane peklo na zemi, podle těch optimistických Země lusknutím prstu přestane existovat. Ještě nevíme, co si Emmerich do scénáře napsal, ale možností nabízených literaturou je nepočítaně. Zrození Antikrista a pochod pekelných armád napříč zemí, náraz komety, série globálních přírodních katastrof, nukleární válka, změna elektromagnetického pole, zjištění existence paralelních vesmírů (a s tím i paralelních verzí lidstva) a nebo moje oblíbené verze - a) dojde benzín, b) mimozemšťani sem přijedou uspořádat reality show, ve které se má celé lidstvo navzájem pomlátit.

Důležité je, že o Emmerichův film mají zájem všechna velká studia a hodlají se o něj doslova porvat. V dohledné době bude uspořádána aukce a nejvyšší nabídka vyhraje. Je to celkem obvyklý postup, přičemž všichni účastníci musejí přistoupit na určité podmínky (např. minimální výše rozpočtu, zajištění atraktivního termínu pro uvedení v kinech apod.). Emmerich si diktovat může, protože má na kontě Den nezávislosti (rozpočet 75M, celosvětové tržby 816M) a Den poté (rozpočet 125M, celosvětové tržby 514M). Oba filmy mimochodem vznikly pod hlavičkou 20th Century Fox (10,000 B.C. jsou Warneři). Emmerich ví, že drží v rukou dobré karty i proto, že po scenáristické stávce studia chtějí zaplnit poslední zbytky v nadcházející sezóně. Stačilo vytáhnout scénář z šuplíku v ten správný čas a dolary se posypou. Možná trochu ke smůle Michaela Baye, který se též chystal apokalypsu roku 2012 vystřihnout v těch správných barvách. Na stříbrné medaile se tu však nehraje a tak se zřejmě Míša zahojí na Transformerech. Jen je trochu škoda, že snímek půjde do kin tři roky před samotnou událostí. Já bych to divákům vypálil na plátna až v roce 2011. Ať se mají čeho bát. Na druhou stranu se nemůžu dočkat, až zas Emmerich rozstřílí na kousky Sochu Svobody. A soudě podle zájmu ze strany studií zřejmě nejsem sám.

© copyright 2000 - 2020.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace