Tiráž

03 | 2017
Ročník XII

Adresa:
Filuta s.r.o., Lublaňská 50, 120 00 Praha 2
Telefon:
+420 603 807 629
E-mail:
redakce@moviezone.cz
Web:
http://www.moviezone.cz/
Facebook:
http://www.facebook.com/moviezonecz
Twitter:
http://www.twitter.com/MovieZonecz

Šéfredaktor:
Karel Ryška
Redakce:
Petr Cífka, Matěj Svoboda, Václav Rybář, Duro Červenák
Doživotní čestní redaktoři:
Petr Siska a Petr Čihula
Externisté (stávající i bývalí):
Štěpán Čermák, Daniel Zeman, Hubert Poul, Vítek Schmarc, Lukáš Masner, Ondřej Vosmík, Helena Zikmundová, Kamil Fila

Webdesign:
Lukáš Olša, Jiří Ibl
Programování:
Petr Čihula, Jakub Břečka

Vydavatel:
Filuta s.r.o.

Hosting:
STABLE CZ
http://www.stable.cz/

Inzerce a marketing:
reklama@moviezone.cz

© MovieZone
Autorská práva vykonává vydavatel.
Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.

Editorial

Nejsme běžná redakce, jsme MovieZone. Pořád spíš parta kamarádů se stejnými zájmy, s podobným viděním světa a se sdílenou láskou ke kinematografii. Moc lidí mezi sebe nepouštíme a díky tomu má MovieZone pořád svou osobitou tvář a jedinečný styl. Nemusí vám úplně sedět, ale pokaždé byste pod povrchem měli cítit fundovanost, informovanost, zápal a neutuchající lásku k filmu. Myslíte si, že jsme tak trochu blázni? Máte pravdu. Abychom vás v tomhle názoru ještě více utvrdili, rozhodli jsme se vyvěsit informace o nás na samostatnou stránku. Ale protože by se každý z nás nehodnotil tak kritickým okem, jak by bylo třeba (ano, známe se velice dobře ;) a jistě by se ukájel nekonečnými chvalozpěvy na své božské ego, udělali jsme to spravedlivě: jednoho každého z nás zhodnotí vybraný redakční soused, který si rozhodně brát servítky nebude a prozradí i to, co o sobě dotyčný neví. Takže - tady jsme my, jak se vidíme navzájem:

Redakce

Cival

Neúnavný dříč, nekonečná zásoba sarkastických a cynických vtipů a vůbec veselá kopa. Profesionální požírač tatarky, křupek a dobré pizzy. Jednotlivě i kombinovaně. Ve filmu žánrově nevybíravý, ale v případě nespokojenosti tvrdě kritický. Jako jediný z redakce má přehled o tom, kdy má kdo napsat a vydat jaký článek a v případě neuposlechnutí jeho pokynů čeká hříšníka tvrdý trest v podobě recenze na nějaký český film. Ale v jádru je to hodný a sympatický mladík se zálibou ve sportu, kvalitní muzice a středověké balkánské literatuře. Studuje obor, který ho opravňuje k tomu, že si může na internetu a v několika méně i více významných papírových periodicích utahovat ze špatných filmů, což mu však dělá o poznání menší radost, než když může ty výjimečně dobré chválit. Dokáže si užít lyrické drama beze slov i Arnolda Schwarzeneggera v nejlepší formě, vychutná si desetidenní filmový festival i řádění Jaye a Tichýho Boba. Zvláštní schopnost: Klidně zavolá člověku v půl třetí ráno a naivně se ho zeptá, jestli ho nevzbudil. Ale zlobit se na něj za to člověk zkrátka nemůže. (sepsal Mr. Hlad)

imf

Sportovec teoretik i praktik, HK fanatik, nevyčerpatelná studnice filmových novinek obecně. Věčný pracant, jeho zaměstnání se však překrývá s jeho největšími zálibami, tudíž se prakticky nonstop baví. Jakýpak to šťastný člověk. Neuvěřitelný dříč, pokud jde o to napsat za hodinu zábavně třicet tisíc znaků o čemkoliv. Pokud to má být čtyřicet tisíc, tím líp. Vedle Civala základní stavební kámen webu, bez něhož by novinková sekce uschla a diskuzní fórum se změnilo v džungli suchých výkřiků do tmy. Po síti i v reálu je pro každou srandu a pokud jde o to vypít sedmičku Finlandie ve dvou, bere to zodpovědně. Vydrží na nohou 72 hodin jen se třemi Redbully a ještě přitom stihne vyprávět na ICQ, co si zrovna vaří (a druhou nohou prát a žehlit). Občas náladový, většinou ale usměvavý. Zkrátka takový všeuměl do nepohody :). (sepsal k0C0UR)

k0C0UR

Šelma v každém ohledu. Z trhače lístků ve STER Century se přes noc proměnil v neunavného programátora a pisálka, kterému není cizí žádný žánr ani přídavné jméno. Rád topí čtenáře v emocích a metaforách, sám pak vyznává čiré tekutiny v lahvích nejrůznějších tvarů, nedá dopustit na oblíbené seriály a videoherní žánry. Studuje střídmě, pije s Mírou i s Civalem. Žlutý pásek v judu, nejvyšší technický stupeň v počítačových mlátičkách. Má rád Bruce Willise v tílku, těstoviny se sýrovou omáčkou a kvůli vetřelčí quadrilogii je schopen obrovských obětí. Bez něj by se TrailerZone ani MovieZone nenarodila. Má drápky v každém znaku, který na našem webu uvidíte. Ať už v článcích nebo v html kódu. V poslední době se kromě psaní článků a budování webů věnuje také archeologii a hledání pokladů. (sepsal imf)

Mr. Hlad

Podještědský patriot a jednoznačně nejspolehlivější a nejobětavější člen redakce připomíná svou fyziognomií bodrého medvídka Badu. Zkuste jej ale vyhnat z jeho pohodlíčka a během sekundy se promění v drsňáka, který ze všeho nejvíc připomíná mladšího bráchu Vinnieho Jonese. Nezkoušejte ho přemlouvat - stejně ho neukecáte. Nezkoušejte s ním hrát filmový kvíz - béčkových herců, co se na deset sekund objevili ve třetí Noční mře v Elm Street, bude znát vždycky víc než vy. A nikdy mu neberte hořické trubičky a DVDčka z jeho košaté filmotéky - zabil by vás, přestože je uvnitř pohodář s velkým sklonem pro flákačství a citování hlášek Clinta Eastwooda, Charlese Bronsona a gangsterů z almanachu Guye Ritchieho. Mimochodem, jeho životním krédem je „Kdo neumí, ten učí“ a „Kdo neumí, ten kritizuje“ - i proto vyučuje malé děti, které k němu vzhlíží jak k Santa Clausovi, a ve volném čase sestřeluje filmy. Prostě, když už podle škarohlídů něco „neumět“, tak na všech frontách a pořádně! (sepsal Cival)

Shushika

Už na první pohled skromný mladý muž, který je důkazem toho, že "co je malé, to je hezké". V mládí se na něj dívky lepily jak na televizní hvězdu, takže pokaždé, když před zrcadlem vzpomíná na krásnou pubertu, vidí v odrazu Brandona Walshe z Beverly Hills. Ta doba je sice pryč a nezbylo nic než vzpomínky, i tak ale skóruje ve všech disciplínách. Proto trochu zaráží, že se dříve, než mu uhranul film, chtěl věnovat jinému, pro nás - obyčejné smrtelníky - vskutku kurióznímu povolání. Chtěl být farářem. Tahle ranná fáze jeho života se na něm dost podepsala, takže si při rozhovoru s ním člověk připadá, jako by mluvil s mnichem jakéhosi tajného řádu - jako by se vznášel v jiné dimenzi a pohlížel na nás i přes svou "výšku" shora. Bůh s ním ale zamýšlel jinak a tak ho poslal brouzdat filmové a televizní vody. Během let se z něho stal vyrovnaný a ambiciózní bojovník za lepší poměry v české tvorbě, nadšený konzument filmových lahůdek a v neposlední řadě věrný milovník žen. Když ho dnes potkáte na ulici, jistě ho poznáte na první pohled - září spokojeností i přes to, že je v plném pracovním nasazení a tíží ho velká zodpovědnost. Z jeho textů proto vždycky bude sálat jistá duchovní síla, jež vás osvítí dříve, než stačíte udělat nějakou zásadní chybu navštívením opravdu špatného filmu. Shushika je totiž vždycky s námi. (sepsal st39.6)

KarelR

Mladý, dravý a v každém směru obětavý. Ačkoliv je KarelR nejčerstvější posilou redakce, MovieZone by bez něj byla poloviční. Nepostrádá nadšení, které už u ostatních více či méně občas opadává, nemá problém napsat o komkoliv cokoliv a svůj názor si obhájit v diskuzi i na živo. Údajně se narodil někdy ve čtyřicátých letech minulého století, ale okolo roku 1952 byl při nepovedeném experimentu omylem hibernován a probudil se až o půl století později. Právě proto má velmi kladný vztah k hercům, kteří jsou už několik desítek let mrtví a objevují se obvykle v černobílých filmech. Žánrově není vybíravý, ale sám přiznává, že k hororům si vztah hledá jen těžko. Bez problémů za člověka za poslední chvíli zaskočí, dokáže napsat poctivou recenzi, přeložit i ten nejidiotštější trailer nebo měsíc pátrat v historii u nás neznámých comicsových hrdinů a potom o nich vypotit obří článek. Jednoduše dříč, jehož práci je radost sledovat a číst. (sepsal Mr.Hlad)

duro

Tak dlouho chodil s názory po diskuzích, až ho MovieZone utrhla. Westernový superznalec a vůbec milovník všeho, co nosí klobouk, se na první pohled mezi naši bandu moc nehodí. Nadmíru živě si totiž pamatuje časy, kdy to jeho rodné Slovensko ještě táhlo s vlastí českou, nedává Potomkům lidí deset hvězd, a když vyleze na ulici, je hned nucen podepsat veškerá poprsí v okolí. Tedy především ta mužská, jelikož jeho slovutná spisovatelská dráha zatím neobsahuje slovenskou verzi Stmívání, v níž by chtěla mladá selka prožít věčnost s huňatým emobačou. Tuhle vehementně tutlanou záležitost najdete ve svém oblíbeném knihkupectví až o příštích Vánocích, do té doby se budete muset spokojit s takřka stejně zajímavou fantasy tvorbou mistra Ďura Červenáka, jíž bude brzy každý pražský knižní dům věnovat zvláštní místnost. I proto může panovat dojem, že je tenhle matador na MovieZone tak nějak externě, ve volném námezdním režimu, který jsme zahájili v září 2006 na blogu Durova salaš. Nejen existence tohohle profilu má ale dokázat, že si jeho čím dál tím pravidelnějšího přispívání ceníme mnohem víc. Víme totiž, že ačkoliv jsou jeho názory ostřejší než Clint Eastwood po ránu, v jádru je to vlastně moc hodný filmový fanda a hlavně výborný i spolehlivý psavec. A teď i starostlivý otec. Tak starostlivý, že už malá Světlanka určitě umí odcitovat Pána prstenů tam i nazpátek… (sepsal KarelR)

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.