Ale ne hlínu ve smyslu legraci (Japonce stejně jen tak nerozesmějete), ale hlínu modelovací. Aardmani se po vlažném komerčním přijetí Spláchnutýho rozešli s Dreamworks, ale naštěstí nemuseli čekat na dalšího bohatého strýčka příliš dlouho.

Sony se chystá vzít svět animáků útokem a po loňském debutu s Loveckou sezónou by se měla v následujících letech dostat na dva vysokorozpočtové animáky ročně. Letos na náš budou útočit surfující tučňáci v Divokých vlnách, ale zanedlouho by pod hlavičkou asijského koncernu mohli do kin vystartovat podruhé i Wallace a Gromit, jejichž nové celovečerní dobrodružství chystá sám Nick Park.

Podle všeho se nemusíme bát, že by oblíbeným postavičkám najednou naskočily šikmé oči. Aardman jedním dechem k podpisu smlouvy dodal, že makat se bude v rodném Bristolu, za použití tamních talentů. Sony bude na všechno pouze dohlížet a poslušně sypat peníze do rozpočtů. Potvrzen je i návrat ke tradiční modelínové animaci, i když další tykání s CGI Aardmani do budoucna nevylučují. V zákulisí se šušká hned o několika projektech na kterých by měl Aardman začít pracovat a můžeme očekávat, že Sony zanedlouho minimálně jeden z nich ohlásí (bude se snažit využít proti Disneymu a Dreamworks veškeré dostupné páky). Smlouva je zatím podepsána na tři roky, s možným prodloužením v případě vzájemné spokojenosti. Pro koncového uživatele to však znamená jediné - hlína se vrátí a bude uplácaná za víc peněz než kdykoliv předtím. Teď si jenom držme palce, aby to opravdu stálo za to.