Nedávno jsem četl na jednom konkurečním webu povzdech nad tím, že současný trend remaků je mnohem větším morem než trend sequelů, protože ty přinášely alespoň něco nového, kdežto remaky jsou jen klasickým tlačením skrz kopírák. Hned bych se pod to podepsal a ještě zpohlavkoval maníky jako Andrew Form a Brad Fuller, kteří zrovna natáčejí v Austinu (to je to město zla, kde se vydává většina amerických řidičáků ;) prequel k Texaskému masakru. Tihle dva se totiž evidentně rozhodli točit JEN remaky hororů a pokud bude mít jejich právě se rodící dítko úspěch, zřejmě jim to už nikdo nerozmluví.

V hledáčku teď mají remake klasického thrilleru Stopař (The Hitcher) z roku 1986. C.T. Howell v něm zastaví Rutgeru Hauerovi a odstartuje tak kolotoč událostí, které naznačí, že stopařům byste ROZHODNĚ zastavovat neměli. Režírovat by měl debutující Dave Meyers, producenti však bohužel popřeli, že by se v hlavní roli měl objevit Sam Rockwell. Tak či onak to prý bude jejich doposud největší projekt.

I ten ale hodlají trumfnout filmem, který je teprve v přípravě. Jedná se o remake Hitchcockových Ptáků. Všichni víme, jak dopadl remake Psycha, takže jsme v pozoru, ale Fuller a Form se dušují, že rozhodně nechtějí lézt do zelí největšímu režisérovi thrillerů, který kdy žil. Jejich film je podle všeho adaptací krátké povídky, která Ptáky inspirovala, jenže znáte to - nám ani bulvárnímu tisku už nikdo nevymluví, že je to snaha přiživit se na nehynoucí slávě klasiky z roku 1963. Na výsledek si počkáme ještě hodně dlouho, protože scénář se teprve chystá.