Jupí. Christopher Nolan mi dělá radost. Natáčení jeho netopýřího sequelu The Dark Knight je za bukem (podle všeho by měla první klapka padnout už v březnu) a tak se rýsuje definitivní podoba projektu. A protože Nolan byl v prozrazování docela aktivní, je teď na čase vyřešit, co byly jen nápady a co seriózní úvahy. První ranou pro fanoušky může být fakt, že ve filmu nebude legendární Tučňák (k vidění i v Burtonově Batman se vrací). Podle mě je to fajn, protože tučňáků si užijeme dost tak či onak, dokonce to vypadá, že vznikne Happy Feet 2. Můj infarkt zřejmě přijde dříve, než jsem čekal.

Mnohem kladnější zprávou nás potěší Katie Holmes. Ani ta se totiž ve filmu neobjeví. Než začnete chválit Nolana, měli byste vědět, že za to může samotná Katie, která raději půjde natáčet obskurní komedii s Queen Latifah. Nic proti její osobě, ale v Batman začíná byla zdaleka nejhorší (buďme féroví - měla také zdaleka nejhůř napsanou roli) a tak výměna herečka na postu Rachel určitě ničemu neuškodí. Christian Bale se alespoň nebude nudit.

O to se postará i jeden ze záporáků filmu - Harvey Dent. Legendární Two-Face, kterému kyselina notně spravila jednu půlku obličeje, proslulý maniakálním smíchem a zálibou v házení mincí (to je tak, když je někdo nerozhodný :). Úplně prvním osloveným hercem byl Matt Damon, ale ten musel kvůli nabitému rozvrhu Nolana odmítnout. Koho teď postavit po bok Heatha Ledgera coby Jokera? Nolan míří vysoko a tak má vyhlédnutého Edwarda Nortona nebo Jamieho Foxxe. Těžko říct, zda se vejde do jejich jízdního řádu, ale doufejme, že ano... dalším v řadě je totiž Josh Lucas (Stealth, Poseidon), což by v kombinaci s nečitelným Ledgerem bylo pro Nolana zatraceně těžké sousto. A pro nás možná taky.