Některé projekty zkrátka ne a ne usnout a odejít do zapomnění. Oliver Stone se snažil dlouhé roky dostat na plátna Alexandra Velikého a nakonec se mu to povedlo. Podobnou mánií trpí Vin Diesel, kterému nad postelí visí Hannibal, slavný vojevůdce, který měl rád slony.

Diesel už v minulosti proslul svojí tvrdohlavostí, když se snažil všechny ujistit, že třetí Riddick se bude určitě natáčet. Člověk by mu snad odpustil i trapasy jako Ochránce, protože to vypadalo, že to Vin dělá jenom kvůli honoráři, který pak vrazí do dalšího dobrodružství vesmírného zabijáka. Bok po boku Riddicka se však brzy začal objevovat i Hannibal, Dieselův vysněný projekt, ve kterém by si chtěl zahrát hlavní roli a také ho zrežírovat.

První kroky už udělal, když se v létě poflakoval po Španělsku a hledal vhodné lokace. Dokonce absolvoval i kurz jízdy na slonovi a kdybyste se ho zeptali, kolikrát ročně si slavný vojevůdce měnil ponožky, určitě by vám to spočítal s přesností na dvě desetinná místa.

Problém je v tom, že optimistické plány a ohlášená premiéra v létě 2008 jsou zatím jenom bezcennými zápisky v Dieselově notýsku. Sám nemá tolik peněz, aby si mohl dovolit financovat natáčení, případně nalákat menší sponzory. Potřebuje ulovit nějakou velkou rybu a přesvědčit jí o nepostradatelnosti svého celuloidového dítka. Tak co, už taky pochybujete o tom, že Diesel bude v kinech objímat rozkrokem slony? A je vám to líto? :)