Protože jsou poslední dobou filmové novinky poněkud stojatou vodou (všichni čekají na Pottera a odmítají vykazovat jakoukoliv aktivitu ;), rozhodli jsme se zamířit do osvědčeného žánru a povyprávět vám o dění na americkém televizním kolbišti. Už se totiž lámal chleba a pokud u nás nějaký seriál nikdy neuvidíte, bude to Night Stalker od Franka Spotnitze. Ten pro televizní stanici ABC natočil remake slavného seriálu ze 70. let a nezapřel v něm svoje kořeny (je zodpovědný za Akta X). V hlavní roli se objevoval reportér honící duchy (Stuart Townsend), v závěsu se svojí skeptickou "jsem drsnější než Dana Scully" reportérkou v podání Gabrielle Union. Seriál měl oproti konkurenci mizerné ratingy, především v cílové skupině a tak ho po šesti dílech ABC prostě utnula a nehodlá už ani vysílat další tři díly, které jsou natočeny.

Štěstí měl naopak Bruckheimerův E-Ring, který se nakonec vzepjal a vymodlil si kompletní první sezónu. Je šance, že strýček Jerry teď bude hodně tlačit, aby vyrobil další hit a mohl útočit z televizních pozic i příští rok. Vzhledem k námětu můžete tenhle seriál v horizontu několika let (ano, je to smutné) očekávat i u nás.

Komu se nechce čekat a nemá předplatné na iTunes (kde je mimochodem prvních šest epizod Night Stalkera), má relativně smůlu... buď musí čekat na DVD, nebo zkusit novou službu Warner Bros., která nabídne jejich starší televizní seriály zadarmo. Jen budete muset vytrpět pár reklam během sledování. Jediný háček je v tom, že výběr není nějak závratný - Lois and Clark (televizní Superman s Teri Hatcher a Deanem Cainem), Brutální Nikita a pak spousta seriálů, o kterých jste zřejmě nikdy neslyšeli. To však nemusí být na škodu. Warneři uvolní kolem stovky titulů.

Na televizní obrazovky se probojuje i Aquaman a budou za něj zodpovědní autoři seriálu Smallville, kde se tato postava krátce mihla. V sólovém projektu však bude mít trochu jiné parametry a především ho zbaví těch "dětinských kravin", takže nebude mluvit s rybami a jezdit na mořském koníkovi (huh... to je tak, když někdo při psaní comicsů moc hulí). Všechno by se mělo točit kolem Bermudského trojúhelníku (hmm, poslední dobou se o něm moc nemluví... jeden by skoro řekl, že se vypařil), kde pořád záhadně mizí lidé a odkud možná pochází Aquamanovy schopnosti. Nebo něco v tom smyslu, však oni to tvůrci nějak zaonačí.

A proč je na titulce znova Jack Bauer? Protože je to první oficiální obrázek z páté série, na kterou se těším i po nepříliš přesvědčivé čtyřce. Seriály jako 24 a Alias jsou totiž i ve svých čtvrtých sezónách "průměrné" alespoň tak, že s přehledem drtí většinu evropské konkurence. Takže... Go for it, Jack.