Možná by se vám mohlo zdát, že kdykoliv nám dojdou dobrá témata na novinky, sáhneme po Uwe Bollovi (máte pravdu!), ale ten klučina je prostě příliš aktivní a cokoliv co vypustí do světa jednoduše stojí za to! Teď konečně zjistil, že může natáčet i pokračování svých hitovek a pokud o sequelech platí, že bývají většinou horší než originály, zřejmě bychom měli zalézt do atomových krytů.

Momentálně je Uwe plně vytížen natáčení filmové verze Postal, ale už má prý v hlavě minimálně dva další díly BloodRayne. To je film, který mu přinesl několik probdělých nocí a dokonce kvůli němu zažaloval pár amerických společností, které ho neuvedly v takovém počtu kin, jaký si Uwe představoval. Aneb na někoho ten neúspěch svést musíte. Navíc se německá vláda konečně dozvěděla o jeho filmech a změnila zákony tak, aby nemohl znásilňovat daňovou soustavu. Uwe poctivě shání peníze jinde, ale mezitím přišel na to, že sequely může natáčet za menší rozpočty a lidé na ně stejně přijdou, protože přišli i na první film. Skutečně přišli? Logika tu trochu skřípe, ale nezapomínejte, že Uwe má doktorát a tak to musí vědět nejlíp. Proto vznikne BloodRayne: Deliverance. odehrávající se na Divokém Západě a dost možná i BloodRayne III, ve které se přesuneme do zákopů druhé světové války. Uwe Boll je ochoten připsat do scénáře Hitlerův kybernetický klon, jen aby se film lépe prodával. A Kristanna Loken si užije další žhavé erotické scény. Podle všeho se hodně těší, ostatně Dr. Boll ji teď obsazuje pravidelně, takže nemá důvod si stěžovat.

A to není všechno. Kromě upířích fanoušků mohou sténat i ti ostatní, protože Boll chystá Alone in the Dark 2. Teď jistě skřípe zuby, že House of the Dead 2 nechal natočit někoho jiného. Mohla z toho být svatá sequelová trilogie. Boll má totiž licence na herní tituly zakoupené na několik let a do té doby je může ždímat horem spodem. Proč ho to nenapadlo dřív? Dobré nápady holt do jeho hlavy putují pomalu. :) Znamená to pro nás vůbec nějaká pozitiva? Dost možná ano... pokud se bude věnovat sequelům, sníží se jeho průnik do dalších herních sérií (Far Cry např.) a my zůstaneme ušetřeni. Ano, jsem naivní. Co mi zbývá...

p.s. Dungeon Siege 2 už teď vidím v jasných barvách. Jestli Jason kývne, strhnu jeho čerstvě nalepený plakát ze stěny. Na agresivnější gesto nemám odvahu. Však víte jaké má Jason bicepsy. :)