Tváří v tvář miliardovému Jacku Sparrowovi se zjevně v MGM/Sony naštvali. Roberta Langdona přece neměl nikdo porazit. :) A nakonec měl šifrolog "jen" 750 milionů celosvětově. Toho bohdá nebude. V Sony se rozhodli nám vytřít zrak pomocí titulů, které se chystají na období 2008/2009.

A mají co napravovat. Nejen že umírám smíchy nad jejich opulentními DVD edicemi s Šifrou, navíc Sony udělala jeden z největších průšvihů na jiném políčku, co obdělává - posunula evropskou premiérou třetího Playstationu z listopadu na březen. A za to by zasloužili vážně přes hubu, když už to mám říct naplno. Čím by mě uklidnili? Mno ta adaptace Hobita pod taktovkou Petera Jacksona by asi zapůsobila.

Je to tak. To co vypadalo před týdnem jako neškodná kachna, když redaktoři jistého amerického plátku zahlédnuli ve WETA na tabuli "co budeme dělat příštích pár století" i nápis The Hobbit, se mění v realitu. Zjevně to nebyl kanadský žertík tamních animátorů, protože Sony oficiálně uvedla, že s adaptací Hobita počítá v následujících letech a když bude dobré počasí, možná natočí rovnou dva filmy, aby se z knihy nemuselo nic vystřihnout. Peter Jackson zřejmě bude režírovat i kdyby nechtěl. Jednak ho účetní od Sony umlátí balíkem tisícidolarovek, druhak vždycky říkal, že by Hobita rád v budoucnu natočil. A přece to nepřenechá nějakému hudlařovi. Jestli se ovšem v hlavní roli objeví Ian Holm, vůbec mu nezávidím ty hodiny v maskérně. :) Hobit spadá do skromného seznamu soňáckých trháků a jako takový se dostane k rozpočtu v rozmezí od 150 do 200 milionů. Vypadá to, že si poŠMÁKneme.

Seznam není příliš dlouhý, ale za to je hutný. Hned vedle jednoho či dvou Hobitů se totiž tísní Terminator 4. Sony zjevně tuší, že v následujících letech bude muset vytáhnout velké trumfy a okolo endoskeletonů a možného dalšího sequelu už se přešlapovalo dost dlouho. Můžeme se těšit už na léto 2008? Pravděpodobnější je spíš rok 2009, protože tenhle projekt čeká ještě hodně dlouhý vývoj a tahanice o všechno možné, od hlavních rolí až po režiséra. Mnohem snažší cestu do distribuce budou mít plánované "dvojky" - Aféra Thomase Crowna a Růžový panter. V prvním případě je to důvod k mírné radosti, v tom druhém zas k usedavému pláči. Ale tak už to v životě chodí.