Je mi líto, ale musím to prásknout. Cival mě už podruhé dneska přesvědčoval, ať napíšu něco o Bazu Luhrmannovi. Holt když je někdo doživotní fanatik do Moulin Rouge, tak mu není pomoci a navíc znám i jednoho fanatika do Luhrmannova zpracování Romea a Julie, takže stačila jen trocha přemlouvání. Navíc když se nad tím zamyslíte, o Bazu Luhrmannovi jsme od dob třeskutě barevné lovestory z Montmartru skutečně moc neslyšeli. Od roku 2001 stihnul natočit jen extrémně drahou televizní reklamu na Chanel No. 5 (náklady se vyšplhaly na 18 milionů liber, přičemž jen Nicole Kidman si za čtyři minuty slávy řekla o cca 2.5 milionu liber), nechal se předběhnout Stonem při souboji o první adaptaci Alexandra Velikého a přivedl na svět dceru a syna.

Pokud by byl takhle plodný i za kamerou, vůbec bychom se nezlobili. Po trapasu s velkým makedonským dobyvatelem se vrhnul na zatím nepojmenovaný australský projekt, který se má odehrávat během druhé světové války. Britská aristokratka zdědí v Austrálii velký lán země (jako opravdu velký) a rozhodne se odstěhovat na ranč, který je součástí pozemku. Britským dobytkářům se ale zrovna tenhle flek docela líbí a tak přemýšlejí, jak novou majitelku odstranit z cesty. Naštěstí milá žena potká mezi dobytkáři jednoho, který není zároveň dobytkem a rozhodnou se společně bránit její dědictví. Nebezpečí však nehrozí jen ze strany britských zloduchů, na "orání" se totiž chystají i japonské letecké síly, které během druhé světové války stihly Austrálii několikrát navštívit.

Do hlavní role chce Luhrmann už několik let Nicole Kidman a talentovaná rodačka udělá cokoliv, aby mu vyhověla. Problém byl s jiným australským jinochem. Russell Crowe slíbil, že "teda jo", ale pak se začaly rešit honoráře a hvězda Gladiátora pomalu, ale jistě vycouvala. Luhrmannovi se tak projekt oddaloval, jeho štábu i dalším nasmlouvaným týmům lidí začala docházet trpělivost a všechno to vypadalo na další velký průšvih. Teď snad Luhrmanna definitivně zachrání Hugh Jackman, který si předsevzal, že se letos objeví pokud možno v co nejvíc filmech. Po třetích X-Menech nás čeká Scoop Woodyho Allena, The Fountain od Darrena Aronofskyho a také The Prestige od Chrise Nolana. Jackman je prostě workoholik.

Díky tomu má Bazz svůj australský all-star tým kompletní (i scenárista Stuart Beattie je Australan jako poleno, o producentech nemluvě) a může roztočit filmové cívky. Zjevně se ale nikam spěchat nebude... film ještě nemá ani jméno, hvězdy musejí dokončit stávající projekty a premiéra je na IMDb optimisticky odhadována cca na rok 2008. Bude mít Luhrmann po sedmileté přestávce ještě co nabídnout? Cival by určitě s odpovědí neváhal, já si raději počkám na nějaké výsledky.