Joss Whedon utíká od Batgirl


ikona
KarelR
batgirldc comicsjoss whedonjustice league
Barbara Gordon se na velké plátno jen tak nepodívá. Alespoň ne pod dohledem bílého muže. 

Loni v březnu byli u Warnerů náramně šťastní. Joss Whedon totiž svolil, že pro ně napíše a natočí sólovku Batgirl, a navíc měl (samozřejmě nikterak oficiálně) vypomoct se směřováním celého DC vesmíru. Zack Snyder toho záhy využil a nechal Whedona napsat nové scény pro Justice League. Tím ale všechno pozitivní skončilo.

Snyder totiž Justice League opustil a Whedon si „musel“ stoupnout za kameru, čímž se rozjela dlouhá bitva o záchranu prokletého filmu. Warneři chtěli Snyderův nedodělaný epos proměnit v krátký a zábavný blockbuster pro celou rodinu. A i když jim Whedon natočil kupu scén, které do tohohle ranku spadají, výsledek je podle všeho kompromisem mezi jeho, Snyderovou a studiovou vizí.

Kdo vlastně stříhal výsledný produkt? To se jen tak nedozvíme. Whedon ale během postprodukce upadl v nemilost (můžou za to i nařčení z nevěry od jeho bývalé manželky) a vůbec se neúčastnil propagační kampaně. Odtud už byl jen krůček k tomu, aby Warnery opustil definitivně. A právě k tomu teď došlo, protože utíká od celovečeráku s Batgirl.

Sám Whedon tvrdí, že jednoduše selhal, jelikož ani po roce nevymyslel nosný příběh. Většina lidí vám ale řekne, že odchází z trochu jiných důvodů a jedním z nich je úspěch Wonder Woman. Hollywood si loni zasedl na to, že by ženské superhrdinky měly dirigovat jedině režisérky. Batgirl od Whedona by tak (obzvlášť po kauze s manželkou) byla moc kontroverzní a přesně o to Warneři nestojí.

Ano, celé je to na hlavu, ale taková je holt dnešní zvrácená realita. Studia se bojí nesmyslného plácání na internetu, které se vyrábí hlavně kvůli klikům a lajkům, a kdo ví, kde celá tahle šaráda skončí…

---

Vytáhni v hospodě: O psaní scénáře Batgirl se na Twitteru přihlásila spisovatelka s comicsová scenáristka Roxane Gay. A zatím to vypadá, že jí Warneři chtějí dát šanci. Takhle se proráží do Hollywoodu!

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (17)
© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace