Možná se vám někdy zdálo, že Cillian má rentgenové oči. Stačí se do nich zadívat a člověk pocítí jemné mrazení. A teď se potvrzuje, že jsme možná celou dobu měli pravdu! Cillian se totiž upsal sci-fi thrilleru Telepathy, ve kterém si pro jistotu zahraje hned dvojroli. Ruská vláda totiž v rámci jednoho veletajného projektu "vyrobí" dvojčata s nadpřirozenými schopnostmi, kteří jsou schopni se telepaticky dorozumívat. Vědci doufají, že by tímto způsobem šlo kontaktovat mimozemskou civilizaci. Celé se to ale vymkne z rukou a zelení mužíčkové zalidní celé plátno. Možná...

Cillianovi každopádně dávám palec (heh) za výběr projektů, protože vybrat si v záplavě nabídek takhle šílený námět, obstaraný navíc samými anonymy (režiséra i scenáristu znají tak možná v západním Dublinu), to už chce pořádný kus odvahy. Nicméně to zapadá do Cillianovy sbírky divných projektů (vzpomeňte na Snídani na Plutu) a zřejmě je to jeho způsob jak vyvažovat stres z velkých projektů. Jedním z nich jistě bude i Sunshine od Dannyho Boylea, o kterém už jsme na MovieZone psali. Na první pohled to vypadá jako variace na Jádro a Armageddon, obsazená zajímavými, ale nijak slavnými herci. Jenže Boylea a scenáristu Alexe Garlanda se nevyplatí podceňovat.

Druhým projektem, který Cillian stihne před nácvikem telepatie, bude politické drama The Wind That Shakes the Barley a pokud to chcete dekódovat, zkuste mrknout do učebnic dějepisu - ve filmu totiž půjde o irské republikány ze začátku 20. století. Inu, Cillian je v jádru patriot. Ale jako ruský telepat bude určitě mnohem víc sexy. Vsadím na to svoje nové adidasky. Do roka a do dne zúčtujem - natáčení začíná už v říjnu.