Joe Wright je sakra dobrý režisér a filmy jako Pýcha a předsudek nebo Pokání může člověk vidět prakticky kdykoliv. Se svým posledním projektem se ale spálil. Prequel ke slavnému pohádkovému příběhu s názvem Pan byl nejen dost mizerný film, v němž Hugh Jackman v pirátském kostýmu zpíval hity od Nirvany, ale i jeden z největších propadáků loňského roku. Je tedy fajn, že Wright se vrací zpátky do Anglie a do minulosti. A vzhledem k tomu, že jeho válečné drama Darkest Hour bude mít premiéru 24. listopadu 2017, oscarové ambice jsou evidentní. 

 

A o co půjde? O příběh Winstona Churchilla, klasický životopis však nedostaneme. Darkest Hour se bude točit okolo Churchilla v okamžiku, kdy se stal ministerským předsedou a nahradil Nevilla Chamberlaina a musel rozhodnout, jakým způsobem bude reagovat na nácky, kteří se stačili roztáhnout po celé Evropě. Má jeho země vstoupit do války, nebo se pokusit dohodnout mír? Z dějepisu naštěstí víme, jak to dopadlo, ale Churchill ve čtyřicátých letech jasno moc neměl. Veřejnost nebyla na válku připravena, král Jiří VI. byl skeptický a Churchillovi nevěřili ani jeho kolegové ze strany. 

 

O scénář Darkest Hour se postará Anthony McCarten, který byl nominovaný na Oscara za Teorii všeho, a bude film i produkovat. S Churchillem půjde po Oscarovi určitě Gary Oldman, ale nebude jediné herecké eso na place. Jiřího VI. si zahraje Ben Mendelsohn, Churchillova předchůdce Chamberlaina John Hurt a dorazí i Kristin Scott Thomas jako jeho manželka Clementine a Lily James jako sekretářka Elizabeth Nel. Herecká esa tří generací, sakra zajímavý režisér a velké téma. Ti Oscaři by z toho fakt být mohli...