Pamatujete na Rudou Sonju? Navzdory všeobecnému mínění na tenhle film vzpomínám relativně v dobrém. Možná za to může můj tehdejší věk (12 let) a fascinace Arnoldovým svalstvem. Brigitte Nielsen v hlavní roli mě fascinovala úplně jinými částmi těla, ale to bylo až o pár let později (třeba v Kobře). Sonju jsem tenkrát bral za fantasy trash, stejně jako Conana Ničitele - žánr mě moc nezajímal, ale tekla tam krev, meče svištěly vzduchem, co chcete víc. Až po letech jsem si uvědomil při surfování po diskuzních fórech, že je to vlastně dost hovadina, Arnie tam nehraje Conana, ale Kalidora (problémy s právy) a vůbec to tak nějak "dře". Je to ale dostatečný důvod k nápravě?

Podle Millenium Films rozhodně ano. Loni se totiž znovu začala vydávat comicsová Rudá Sonja (v rámci řady "She-Devil with Sword) a prodeje byly natolik úspěšné, že to producenty donutilo ke kacířským myšlenkám. Ať se teda praští přes ruku všichni, kdož si ten zpropadený výtisk koupili. Rudá Sonja se vrátí a tentokrát prý v mnohem serióznějším balení, které bude respektovat předlohu ve všech ohledech. A celá ta legrace vyjde na 25 milionů dolarů.

Za tuhle almužnu už se dá dneska točit jen v rumunských stepích (jestli tam tedy něco takového mají...), s béčkovými herečkami, svalovci z porna a papundeklovými meči. Což vlastně není tak špatný nápad, když nad tím tak přemýšlím. Zatímco Uwe Boll si hraje v Bloodrayne (jediná zrzka z poslední doby, co mě napadla ;) na velké umění, klasická béčka, která si ze sebe uměla udělat legraci a ztrashovala se tak nějak od přírody, už na trhu začínají chybět. Nebaví mě prolézat půjčovny kvůli Intersonic klasikám a jeden sequel Dračího doupěte ročně mi přestává stačit.

Takže s chutí do toho. Obsaďte nějakou bimbo modelku, do vedlejší role prskněte Fabia (jestli ještě žije) a kostymérkám dejte na hraní tři hektary pytloviny. To by bylo, aby z toho nevzniklo něco zábavného. Jiný důvod pro vznik tohohle remaku mě totiž opravdu nenapadá.