"Tenhle film jsem napsal, režíroval a hraju v něm hlavní roli. Protože jsem Batman!" Zhruba takhle začíná první teaser Lego Batmana, za pár let ale může stejný přístup použít i jeho hraná protiváha. Ben Affleck totiž společně s Geoffem Johnsem, kreativním šéfem DC, sepsal scénář netopýří sólovky. A to by v tom byl čert, aby ji i nenatočil!

Affleck je samozřejmě oscarový scenárista (Dobrý Will Hunting!) a podílel se i na adaptacích Gone, Baby, Gone a Města. Sezení za psacím strojem mu tedy není úplně cizí, i když se do něj očividně vrhá jen v případech, kdy si chce pojistit vlastní projekt. Práce na novém filmu s Batmanem byla přímo naznačena už minulý týden. Teď ji ale potvrdil Affleckův agent, který vzápětí dodal, že má Ben s Warnery smlouvu ještě na dva filmy.

 

Jako Batman se tak určitě objeví v obou dílech Justice League (plus bude mít v srpnu cameo v Suicide Squad). No a nebylo by velkým překvapením, kdyby si v nejbližších letech opravdu dal separátní dobrodružství. Notičky jsou každopádně připravené. A vhledem k tomu, že Affleckův Batman sbírá hodně chvály, byli by Warneři blázni, kdyby mu nedali víc prostoru.

---

Vytáhni v hospodě: Zack Snyder potvrdil, že (minimálně v jeho hlavě) Joker zabil Robina zhruba před 10 lety.